Site icon FOTOEXPEDICE 2024

Fotoexpedice Skotsko

Fotoexpedice Skotsko

Fotografování ve Skotsku je nutné zažít. Krajinářský fotoworkshop na této fotoexpedici vás naučí trpělivosti, citlivému čtení přírodního reliéfu a hledání správného světla. Když se mnou pojedete, předám vám perfektní fotografické znalost a zkušenosti v této krajině. Martin Kamín

Fotoexpedice Skotsko musí nadchnout každého fotografa, který chce zažít ostrovní vřesoviště, stáda ovcí, jezera s tisíci ostrůvky a dramatickou oblohu. Skotská krajina vás přinutí jinak pohlížet na kompozici a mnohem detailněji se ponořit do kreativních technik.

Jedinečné místo jako je Skotsko nikde na planetě nenajdete. Říkám o něm, že je to Fotoexpedice Fotoexpedic pro krajinářskou fotografii.

Vypsané termíny1. 6. – 12. 6. 2024 (upřesníme podle letenek)
REGISTRACE
Doba trvání12 dní
Obsazenostvolno (ze 7)
Cena 44 800 KČ BEZ LETENKY (letenky kupujeme v lednu)

Skotsko představuje se svými přírodními monumenty ideální fotografickou lokalitu pro každého začátečníka, ale také tam můžete využít pokročilé techniky pro vytváření panoramat nebo komprese dynamického rozsahu HDR. Obě tyto disciplíny budete detailně studovat a zkoušet, takže po Fotoexpedici je budete hravě ovládat.

Každý rok nás přivádí fotoexpedice do jiného Skotska, protože krajina se dokáže proměnit za pár minut. Pokaždé je pevninské prostředí a také ostrov Isle of Skye a Highlands jiné. Ráno vás ohřeje silným slunečním proudem a večer utopí v nekonečných slzách plačících hor.

Jako lektor se vám věnuji na 100 % celý den, na lokaci spolu diskutujeme techniky expozice a kompozice, a v zázemí pak vždy dávám prostor na zpracování fotografií, abychom si ukázali konkrétní podněty pro zlepšení výsledků.

Tuto fotoexpedici jsem sestavil na základě svých letitých zkušeností přímo v místě. Jezdím tam 11 let. Trávím tam každý rok minimálně měsíc. Abychom ušetřili námahu a čas, jsme vždy pouze na dvou lokalitách Isle of Skye a Highlands.

Zážitky z Fotoexpedice Skotsko

Fotoexpedice je určená začátečníkům i pokročilým. Věnovat se budu oběma skupinám. Velice rád se s vámi podělím o své zkušenosti s fotografování skotské krajiny. Díky fotografiím, které jsem tam udělal jsem už měl dvě skutečné výstavy „v kamenných domech“, nikoliv jen virtuální na internetu.

Skotská Fotogalerie

Detaily Fotoexpedice

Doprava do Skotska je letecky. Většinou se lítá z Prahy do Edinburgu; let trvá 1,5 hodin bez přestupu. Prostě luxusní svezení. Na místě vás pak čekám s velkoprostorovým minivanem.

Ubytování máme v soukromých domech. Po příletu se z Edinburgu přesuneme přes Highlands až do mekky fotografů: na ostrov Isle of Skye. Fotografovat budeme Man of Storr, Quairaing, Nest Point, Sligachan, Fort William, Elgol, a další místa. Ale hlavně vás chci vzít na má místa, kam moc lidí nechodí, turisti žádní a jsou to velice dobré fotografické lokality.

Z ostrova Isle of Skye se budeme přesouvat Highlands, kde budeme opět podnikat hvězdicovité výlety.

Rychlá registrace vám zajistí levnější letenku, jejichž ceny se odvíjí včasnosti objednávky od 2300 korun do 12 tisíc korun.

​Jídlo řešíme individuálně, ale dá se běžně nakoupit v místních obchodech, a restaurace fungují standardně s výtečnou nabídkou, a v každé lokalitě máme vlastní privátní kuchyň. A vždycky to jistí fish and chips.

Detailní itinerář zde nepublikujeme, protože nám soustavně někteří „fotografové“ odčerpávají naše know-how. Tak, když takž mi napište.

Panoramata Fotoexpedice Skotsko

Videa Fotoexpedice Skotsko

Týmy Fotoexpedice Skotsko

Hodnocení účastníky Fotoexpedice Skotsko

Exit mobile version