Fotoexpedice Benátský karneval, Burano

Fotografování karnevalu v Benátkách je fotoexpedice, se kterou se vrátíte ke kořenům evropské kultury a poznáte Benátky, jak je žádní turisté neznají – brzy ráno, v noci, bez davů lidí. Navštívíme také fotogenické Burano.

Vypsané termíny2. – 17. 2. 2021
Doba trvání5 dní
Obsazenost7 volných míst (ze 7)
Cena14 800 Kč

Proč fotografovat karneval v Benátkách

Nejroztodivnější tradiční evropský karneval masek se odehrává v Benátkách několik stovek let a je první významnou fotografickou akcí na začátku každého fotografického roku našich Fotoexpedic.

Každý den jsme v Benátkách, projdeme si s fotoaparátem celé centrum kolem náměstí Marco Polo, naučíte se precizně ovládat fotoaparát, rozumět expozičnímu trojúhelníku. Budete to potřebovat, protože focení kolem karnevalu vyžaduje rychlost jako při reportáži a preciznost jako při portrétu. To všechno se naučíte s Martinem, který je v této oblasti jedním z nejzkušenějších u nás.

Kdo se bude chtít zlepšit ve focení s bleskem, bude mít nespočet příležitostí. Martin je zkušený fotograf, který blesky miluje a naučí vás jednak vyvažovat světlo na pozadí a popředí (model) jednak rozumět samotnému blesku, proč dělá a co dělá. A jak správně vyladit sestavu fotoaparát <-> blesk.

Fotografujeme od rána od 6:30 do večera. Dopoledne masky, odpoledne nejvíce město, gondoly a ruch v tomto nádherném městě. Stativy bereme v některé dny také pro focení rozkymácených gondol.

Lektor tam jezdí se skupinou na Fotoexpedice každý rok, zná tam každou kavárnu a provoz, takže se nebudete zdržovat organizačními záležitostmi.

Detaily Fotoexpedice Benátský karneval

FOTOEXPEDICE Benátský karneval a Burano se zaměřuje na:

  • fotografování karnevalu, masek, reportáž,
  • tržnice s rybami a zeleninou,
  • barevné Burano,
  • mosty v Benátkách (Ponte Rialto a Ponte dell Accademia),
  • večerní fotografování a ranní fotografování (Piazza San Marco),
  • při návštěvě Benátek budeme mít přes den vyhrazen čas na návštěvu tradičních Benátských míst.​
  • Benátky v roce 2019 zavedly poplatek cca 3 Eura za vstup do města, zatím není jasné, zda se bude týkat jen turistů na jeden den nebo obecně na kohokoliv, kdo vstupuje do města (podle našich zkušeností se ovšem účtuje jen těm, kteří přijedou na jeden den, když bydlíme v hotelu v Benátkách nebo Mestre, nic neplatíme – zatím)
  • Na místě budete potřebovat 40 Eur na třídenní jízdenku, koupíme v hotelu po příjezdu
Fotoexpedice Benátský karneval, karneval masek v Benátkách

V itineráři Fotoexpedice máme také malebné Burano

Protože chceme na Fotoexpedici udělat co nejlepší fotografie, lektor je vám k dispozici a po ruce celý den. Vyrážíme také na krátký výlet do Burana, protože tamější ikonické barevné domky stojí za to vyfotografovat.