Fotoexpedice Benátský karneval, Burano

Fotografovat karneval v Benátkách vás vrátí ke kořenům evropské kultury a poznáte Benátky, jak je žádní turisté neznají – brzy ráno, v noci, bez davů lidí. Nafotíme také fotogenické Burano.

Fotoexpedice Benátský karneval je nejroztodivnější tradiční evropský karneval a organizuje se několik stovek let. Je první významnou fotografickou akcí na začátku každého fotografického roku našich Fotoexpedic.

Karneval Benátky znamená, že jsme každý den v Benátkách a jeden den navštívíme také barevné Burano, projdeme si s fotoaparátem celé centrum kolem náměstí Marco Polo, naučíte se precizně ovládat fotoaparát, rozumět expozičnímu trojúhelníku. Budete to potřebovat, protože focení kolem karnevalu vyžaduje rychlost jako při reportáži a preciznost jako při portrétu. To všechno se naučíte s Martinem, který je v této oblasti jedním z nejzkušenějších u nás.

Vypsané termíny10. 2. – 14. 2. 2024
REGISTRACE
Doba trvání5 dní
Obsazenost4 volná místa (ze 7)
Cena18 800 Kč

Kdo se bude chtít zlepšit ve focení s bleskem, bude mít nespočet příležitostí. Martin je zkušený fotograf, který blesky miluje (mimochodem na focení s bleskem máme také skupinu na Facebooku) a naučí vás jednak vyvažovat světlo na pozadí a popředí (model), jednak rozumět samotnému blesku, proč se nějak chová a proč je někdy těžké jej zkrotit.

Fotoexpedice Benátský karneval, Burano Martin Kamín lektor
Učíme se pojmout fotografování portrétu jako uměleckou disciplínu

A také: jak správně vyladit sestavu fotoaparát <-> blesk. Fotit Benátský karneval bez blesku je velice těžké a nemáte na to čas.

Fotografujeme od rána od 6:30 do večera. Dopoledne masky, odpoledne nejvíce město, gondoly a pouliční ruch v tomto nádherném městě. Stativy bereme v některé dny také pro focení rozkymácených gondol a dlouhé expozice.

Lektor tam jezdí se skupinou na Fotoexpedice každý rok, zná tam každou kavárnu a provoz, takže se nebudete zdržovat organizačními záležitostmi.

Detaily Fotoexpedice Benátský karneval

Fotoexpedice Benátský karneval a Burano se zaměřuje na:

 • fotografování karnevalu, masek, reportáž,
 • portrét ve venkovním prostředí,
 • focení v ulicích, street,
 • tržnice s rybami a zeleninou,
 • barevné Burano,
 • mosty v Benátkách (Ponte Rialto a Ponte dell Accademia),
 • večerní fotografování a ranní fotografování (Piazza San Marco) a samozřejmě dlouhé expozice s šedými filtry,
 • při návštěvě Benátek budeme mít přes den vyhrazen čas na návštěvu tradičních Benátských míst.​
 • Benátky v roce 2019 zavedly poplatek cca 3 Eura za vstup do města, zatím není jasné, zda se bude týkat jen turistů na jeden den nebo obecně na kohokoliv, kdo vstupuje do města (podle našich zkušeností se ovšem účtuje jen těm, kteří přijedou na jeden den, když bydlíme v hotelu v Benátkách nebo Mestre, nic neplatíme – zatím)
 • Na místě budete potřebovat 40 Eur na třídenní jízdenku, koupíme v hotelu po příjezdu
 • Na místě také každý platíme separátně městskou daň za pobyt.

V itineráři Fotoexpedice máme také malebné Burano

Pracujeme se stativy a fotíme architekturu, hledáme ve struktuře opadaných omítek v Burano nějaký rytmus nebo komplementární barevnou kombinaci. Naučit se vidět okem fotografa a vycvičit si vlastní oko, abyste tak viděli chce cvik a spoustu práce.

Protože chceme na Fotoexpedici udělat co nejlepší fotografie, lektor je vám k dispozici a po ruce celý den. Vyrážíme také na krátký výlet do Burana, protože tamější ikonické barevné domky stojí za to vyfotografovat.

Co mi napsali po skočení Fotoexpedice účastníci

FOTOEXPEDICE 2023.CZ - Martin Kamín
Fotoexpedice Benátský karneval