Fotoexpedice Benátský karneval a Burano

Fotografovat karneval v Benátkách vás vrátí ke kořenům evropské kultury a poznáte Benátky, jak je žádní turisté neznají – brzy ráno, v noci, bez davů lidí. Nafotíme také fotogenické Burano.

Fotoexpedice Benátský karneval je nejroztodivnější tradiční evropský karneval (masopust), který se organizuje několik stovek let. Je první významnou fotografickou akcí na začátku každého fotografického roku a první naše Fotoexpedice.

Fotoexpedice Benátský karneval se zaměřuje na tři hlavní fotografické disciplíny:

 • focení portrétu,
 • focení streetu,
 • focení architektury.

Z každé oblasti si dovezete jedinečné fotografie, protože se pohybujeme neustále v blízkém centru Benátek, fotografujeme v časech bez turistů, máme na každé téma dostatek vyhrazeného času a vede vás hlavní lektor Fotoexpedic Martin Kamín, který tam jezdí každý rok a jedním z nejzkušenějších fotografů tohoto místa. V čase fotoexpedice máme vyhrazen prostor pro vysvětlení nastavení fotoaparátu, používání šedých neutrálních filtrů nebo blesku. Martin vás připraví na všechny eventuality, které na místě mohou nastat.

V průběhu Fotoexpedice si projdeme s fotoaparátem celé centrum kolem náměstí San Marco a Dóžecí palác, kde se brzy ráno odehrává ta nejdůležitější fotografická akce: focení portrétů masek. Zachytíme také život na tržnici a rybím trhu, úzké uličky s tajemstvím dávných morových epidemií a mostky spojující části města. Martin vás naučí rychle zvládat expozici a ostření, protože rychlost při tomto street portrétu je důležitým základem pro skvělé fotografie.

Vypsané termíny1. 3. – 5. 3. 2025
REGISTRACE a platba na našem eshopu
Doba trvání5 dní
Cena18 800 Kč

Focení portrétu s bleskem

Kdo se bude chtít zlepšit ve focení s bleskem, bude mít nespočet příležitostí. Martin je zkušený fotograf, který blesky miluje (mimochodem na focení s bleskem máme také skupinu na Facebooku) a naučí vás jednak vyvažovat světlo na pozadí a na popředí (model), jednak rozumět samotnému blesku v různých světelných situacích. Důležité pro vás také bude pochopit, proč blesk prospívá focení portrétu a proč je to zlý pán, ale výtečný pomocník.

Fotoexpedice Benátský karneval, Burano Martin Kamín lektor
Učíme se pojmout fotografování portrétu jako uměleckou disciplínu

Fotografujeme od rána od 6:30 do večera s polední přestávkou; někteří z účastníků ale využijí celý den na toulání po Benátkách. Takže: dopoledne masky, odpoledne nejvíce město, gondoly a pouliční ruch v tomto nádherném městě. Stativy bereme v některé dny také pro focení rozkymácených gondol a dlouhé expozice s neutrálním šedým filtrem.

Martin Kamín tam jezdí se skupinou na Fotoexpedice každý rok, zná tam každou kavárnu a zákoutí, takže se nebudete zdržovat organizačními záležitostmi.

Detaily Fotoexpedice Benátský karneval

Fotoexpedice Benátský karneval a Burano se zaměřuje na:

 • fotografování karnevalu, masek, reportáž, portrét ve venkovním prostředí,
 • fotíme v ulicích street, tržnici s rybami a zeleninou, barevné Burano,
 • v architektuře fotíme v Benátkách nejčastěji mosty (Ponte Rialto a Ponte dell Accademia),
 • večerní fotografování a ranní fotografování (Piazza San Marco) a samozřejmě dlouhé expozice s šedými filtry,
 • při návštěvě Benátek budeme mít přes den vyhrazen čas na návštěvu tradičních Benátských míst.​
 • Benátky v roce 2019 zavedly poplatek cca 3 Eura za vstup do města, zatím není jasné, zda se bude týkat jen turistů na jeden den nebo obecně na kohokoliv, kdo vstupuje do města (podle našich zkušeností se ovšem účtuje jen těm, kteří přijedou na jeden den, když bydlíme v hotelu v Benátkách nebo Mestre, nic neplatíme – zatím). V roce 2023 žádný poplatek nikdo nevybíral.
 • Na místě budete potřebovat 40 Eur na třídenní jízdenku, koupíme v den příjezdu
 • Na místě také každý platíme separátně městskou daň za pobyt.

V itineráři máme také malebné Burano

Benátky jsou sice samy o sobě ikonické a fotogenické a můžete se tam ztratit na několik dní a pořád budete mít co fotit. Ale my si Fotoexpedici zpestříme návštěvou Burana. Pracujeme se stativem, fotíme barvy, staré rybářské domky a život na moři. Naučíte se vidět svět okem fotografa a vycvičíte si vlastní oko, abyste svět viděli fotograficky.

Protože chceme na Fotoexpedici udělat co nejlepší fotografie, program je zcela podřízen fotografii a lektor je vám k dispozici po ruce celý den.

Co napsali po skočení Fotoexpedice účastníci

FOTOEXPEDICE 2024 - Martin Kamín
Fotoexpedice Benátský karneval

Video z Benátského karnevalu