Fotoexpedice Skotsko

Fotografování ve Skotsku je nutné zažít. Krajinářský fotoworkshop na této fotoexpedici vás naučí trpělivosti, citlivému čtení přírodního reliéfu a hledání správného světla. Když se mnou pojedete, předám vám perfektní fotografické znalost a zkušenosti v této krajině. Martin Kamín

Fotoexpedice Skotsko musí nadchnout každého fotografa, který chce zažít ostrovní vřesoviště, stáda ovcí, jezera s tisíci ostrůvky a dramatickou oblohu. Fotografování skotské krajiny vás přinutí jinak pohlížet na kompozici a mnohem detailněji se ponořit do kreativních technik.

Jedinečné místo jako je Skotsko nikde na planetě nenajdete. Říkám o něm, že je to Fotoexpedice Fotoexpedic pro krajinářskou fotografii.

Vypsané termínyProsinec 202130. 5. 2022 – 10. 6. 2022
REGISTRACE REGISTRACE
Doba trvání12 dní12 dní
Obsazenostposlední volné místo (ze 7)téměř obsazeno (ze 7)
Cena​​35 800 KČ BEZ LETENKY 37 800 KČ BEZ LETENKY

Skotsko představuje se svými přírodními monumenty ideální fotografickou lokalitu pro každého začátečníka, ale také tam můžete využít pokročilé techniky pro vytváření panoramat nebo komprese dynamického rozsahu HDR.

Fotoexpedice Skotsko nás každý rok přivádí do jiného Skotska, protože krajina se dokáže proměnit za pár minut. Pokaždé je Skotsko a také ostrov Isle of Skye a Highlands jiné. Ráno vás ohřeje silným slunečním proudem a večer utopí v nekonečných slzách plačících hor.

Tuto fotoexpedici jsem sestavil na základě svých letitých zkušeností přímo v místě. Jedím tam 10 let. Trávím tam každý rok minimálně měsíc. Abychom ušetřili námahu a čas, jsme vždy pouze na dvou lokalitách Isle of Skye a Highlands.

Přínosy Fotoexpedice Skotsko

  • Fotografujeme pouze na dvou místech, nejsme turisté, ale fotografové.
  • Fotoexpedice Skotsko jsem připravil tak, že máme možnost se na místa vracet, kdyby nám nevyšlo počasí a udělá se lepší světlo.
  • Bydlíme vždy v dostupnosti fotografických lokalit.
  • Pobývám ve Skotsku minimálně měsíc každý rok.
  • Pronajímáme si společně prostorný dům.
  • Lokální kontakty se skotskými fotografy mi pomáhají připravovat unikátní program.
  • Perfektně se naučíte expoziční dovednosti.
  • Procvičíme si používání krajinářských filtrů.

Fotogalerie Fotoexpedice Skotsko

Detaily Fotoexpedice Skotsko

Doprava do Skotska je letecky. Většinou se lítá z Prahy do Edinburgu; let trvá 1,5 hodin přes přestupu. Prostě luxusní svezení. Na místě vás pak čekám s autem, které máme půjčené nebo mám vlastní osmimístný velkoprostorový minivan.

Ubytování máme v soukromých domech. Po příletu se z Edinburgu přesuneme přes Highlands až do mekky fotografů: na ostrov Isle of Skye. Fotografovat budeme Man of Storr, Quairaing, Nest Point, Sligachan, Fort William, Elgol, a další místa. Ale hlavně vás chci vzít na má místa, kam moc lidí nechodí, turisti žádní a jsou to velice dobré fotografické lokality.

Z ostrova Isle of Skye se budeme přesouvat Highlands, kde budeme opět podnikat hvězdicovité výlety.

Rychlá registrace vám zajistí levnější letenku, jejichž ceny se odvíjí včasnosti objednávky od 2300 korun do 12 tisíc korun.

​Jídlo řešíme individuálně, ale dá se běžně nakoupit v místních obchodech, a restaurace fungují standardně s výtečnou nabídkou, a v každé lokalitě máme vlastní privátní kuchyň.

Detailní itinerář zde nepublikujeme, protože nám soustavně někteří „fotografové“ odčerpávají naše know-how. Tak, když takž mi napište.

Panoramata Fotoexpedice Skotsko

Videa Fotoexpedice Skotsko

Týmy Fotoexpedice Skotsko

Hodnocení účastníky Fotoexpedice Skotsko

Fotoexpedice Skotsko, reakce účastníků