Fotoexpedice Skotsko

Fotografování ve Skotsku je nutné zažít. Krajinářský fotoworkshop na této fotoexpedici vás naučí trpělivosti, citlivému čtení přírodního reliéfu a hledání správného světla. Když se mnou pojedete, předám vám perfektní fotografické znalost a zkušenosti v této krajině. Martin Kamín

Fotoexpedice Skotsko a skotská krajina nadchne každého fotografa, protože Isle of Skye a Highlands jsou ikony krajinářské fotografie. Můžete prožít a fotografovat ostrovní vřesoviště, stáda ovcí, jezera s tisíci ostrůvky a dramatickou oblohu. Skotská krajina vás přinutí jinak pohlížet na kompozici a mnohem detailněji se ponořit do kreativních technik.

Jedinečné místo jako je Skotsko nikde na planetě nenajdete. Říkám o něm, že je to Fotoexpedice Fotoexpedic pro krajinářskou fotografii.

Vypsané termíny1. 6. – 12. 6. 2025 (upřesníme podle letenek)
Registrace a platba na klubovém eshopu
Doba trvání12 dní
Obsazenosttří místa (ze 7)
Cena44 800 Kč BEZ LETENKY (letenky kupujeme v lednu-únoru)

Každý rok nás přivádí fotoexpedice do jiného Skotska, protože krajina se dokáže proměnit za pár minut. Pokaždé je pevninské prostředí a také ostrov Isle of Skye a Highlands jiné. Ráno vás ohřeje slunečním proudem a večer utopí v nekonečných slzách plačících hor.

Jako lektor se vám věnuji na 100 % celý den, na lokaci spolu diskutujeme techniky expozice a kompozice, a v zázemí pak vždy dávám prostor na zpracování fotografií, abychom si ukázali konkrétní podněty pro zlepšení výsledků.

Co vás naučí Fotoexpedice Skotsko

Jako u ostatních Fotoexpedic chci připomenout, že nejsme turisté, ale fotografové. Náš program je 100% zaměřen na fotografii, proto se často vracíme na stejné místo v jiných světelných podmínkách. A máme tomu přizpůsoben náš harmonogram.

Itinerář počítá pouze se dvěma lokacemi na Isle of Skye a pak na Highlands, takže se přesouváme jen dvakrát. Šetří nám to spoustu času s balením a máme více času si atmosféru užívat a vytěžit pro fotografii.

Jako hlavní lektor Fotoexpedic pobývám ve Skotsku každý rok, takže znám excelentně místní podmínky a dokážu pružně přeorganizovat itinerář tak, abychom byli vždy ve správný čas na správném místě. Ve Skotsku je počasí nevyzpytatelné a proměnlivé, takže být v místě, kde neprší a vysvitne Slunce je extrémně přínosné pro vaše fotografie.

Unikátní součástí mých zkušeností je to, že jsem v kontaktu s místními fotografy, takže neustále obohacuju itinerář o nové lokality, takže můžete jet i vícekrát.

Co se naučíte vy fotograficky

Na této krajinářské Fotoexpedici se naučíte:

  • perfektně číst krajinu z fotografického pohledu – její stíny a pohyb Slunce vám nebude cizí,
  • osvojíte si principy hledání ideálního světla,
  • naučíte se excelentně exponovat podle Ansela Adamse a jeho zónového systému,
  • získáte jistotu v používání krajinářských filtrů, zejména polarizačního a šedého neutrálního,
  • denně bude mít možnost konzultovat svou práci s lektorem na místě focení a pochopitelně v zázemí našeho ubytování,
  • pokud máte zájem, zalítat si můžete s vlastním dronem pod dohledem lektora.

Fotoexpedice je určená začátečníkům i pokročilým. Rád se vámi podělím o své zkušenosti s fotografováním skotské krajiny. Fotografie, které jsem tam udělal mi dovolily uspořádat už dvě samostatné výstavy „v kamenných domech“.

Skotská Fotogalerie

Detaily Fotoexpedice

Doprava do Skotska je letecky. Většinou se lítá z Prahy do Edinburgu; let trvá cca 2 bez přestupu. Prostě luxusní svezení. Na místě vás pak čeká lektor. Po příletu se z Edinburgu přesuneme přes Highlands až do mekky fotografů: na ostrov Isle of Skye.

Ubytování si domlouváme na dvou místech. Fotografovat budeme Man of Storr, Quairaing, Nest Point, Sligachan, Fort William, Elgol, a další místa. Ale hlavně vás vezmu na místa neturistická, která jsem našel na svých cestách po Skotsku. Z ostrova Isle of Skye se budeme přesouvat Highlands, kde budeme opět podnikat hvězdicovité výlety.

Rychlá registrace vám zajistí levnější letenku, jejíž cena se odvíjí včasnosti objednávky od 2300 korun do 12 tisíc korun.

​Jídlo řešíme individuálně, ale dá se běžně nakoupit v místních obchodech, a restaurace fungují standardně s výtečnou nabídkou fish&chips, a v každé lokalitě máme vlastní privátní kuchyň.

Detailní itinerář zde nepublikuji, protože soustavně někteří „fotografové“ odčerpávají mé know-how. Tak, když tak si o něj napište.

Panoramata

Videa ze Skotska

Týmy Fotoexpedic

Hodnocení účastníky

Fotoexpedice Skotsko, reakce účastníků