Fotoexpedice Benátky (digitální a analogová)

Fotoexpedice Benátky je v termínu, kdy tam nejsou turisté. Máme vyhrazeno dostatek času na exponování a komponování architektury, streetu a dlouhé expozice.

Fotografování Benátek v poklidu, procházet městem se stativem a fotoaparátem, najít si místo, které má nejlepší světlo a kompozici, případně čekat na průjezd gondoly kanálem nebo na chodce na mostku vedoucí přes úzkou vodu. Mít čas na to postavit fotoaparát na stativ případně vyměnit filtr nebo založit nový film, a v klidu a v pohodě komponovat a exponovat. To je cílem této unikátní fotoexpedice Benátky. Fotoexpedice Benátky je jedinečná a nikdo ji zatím v tomto duchu nepořádá. A navíc, bereme s sebou analogové fotoaparáty.

Vypsané termíny15.11. – 19.11. 2023
REGISTRACE
Doba trvání5 dní
Obsazenost7 volná místa (ze 7)
Cena21 400 Kč

Jak jistě víte, Martin Kamín, vedoucí lektor fotoexpedic, pořádá pravidelně v únoru Fotoexpedice Benátský karneval, které jsou zaměřené na fotografování masek a karnevalového dění. Trošku street, trošku reportáž a hodně portrétní fotografie.

Tato Fotoexpedice Benátky je ale jiná. Soustředíme se na město, architekturu, život ve městě, dlouhé expozice a časosběrné snímky. Hlavním úkolem je z Benátek dovézt fotografie, které budou naplno vykreslovat charakter tohoto unikátního města a jeho života a ukázat fotografie, které každého člověka chytí za srdce a odhalí skutečnou podstatu života v Benátkách.

Fotoexpedice Benátský karneval

Na Fotoexpedice Benátky bydlíme přímo v Benátkách, proto tedy máme dostatek času na to přiblížit se k lokacím, kde budeme fotografovat, máme dost času si počkat na správné světlo, pečlivě změřit expozici a máme dost času využít všechny fotografické filtry.

Burano také

Budeme také cestovat na Burano a přilehlé ostrovy, abychom zachytili atmosféru “jiných” Benátek. V plánu máme také fotografování na blízkém ostrově, kde jsou písečné pláže a fotogenické zálivy do moře s charakterem přímořského Monaka nebo Nice s palmami na břehu. Doslova neobjevený benátský ráj.

Harmonogram fotoexpedice Benátky je stoprocentně uzpůsoben tomu, abychom pořídili kvalitní fotografie v klidu a bez stresu.

Příprava na fotografování Benátek

Než vám předhodím odrážky se seznamem potřebné fototechniky, rád bych uvedl, že kreativitě se meze nekladou a máme dost času vyhrazeného na všechny fotografické disciplíny. Jediné omezení mám na kolodiový proces, kdy nechci v autě převážet chemii až do Benátek a zpět. Jinak jsme na fotoexpedici “Openminded”.

Organizační informace

Svézt se můžete se mnou v autě nebo jet po vlastní ose. Na místě máme vybráno rozumné ubytování v blízkém centru. Počítejte s nákupem třídenní jízdenky za 35 Euro na všechny lodě – vyplatí se to a určitě to stojí za to. A možná – pokud se Benátčané dohodnout – nějaký poplatek za vstup do města. A 100% turistickou taxu asi 2,5 Eur za noc a osobu.