Fotoexpedice Benátky (digitální a analogová)

Fotoexpedice Benátky je v termínu, kdy tam nejsou turisté. Máme vyhrazeno dostatek času na exponování a komponování architektury, streetu a dlouhé expozice.

Fotografování Benátek v poklidu, procházet městem se stativem a fotoaparátem, najít si místo, které má nejlepší světlo a kompozici, případně čekat na průjezd gondoly kanálem nebo na chodce na mostku vedoucí přes úzkou vodu. Mít čas na to postavit fotoaparát na stativ případně vyměnit filtr nebo založit nový film, a v klidu a v pohodě komponovat a exponovat. To je cílem této unikátní fotoexpedice Benátky. Fotoexpedice Benátky je jedinečná a nikdo ji zatím v tomto duchu nepořádá. A navíc, bereme s sebou analogové fotoaparáty.

Vypsané termínyNení aktuálně vypsán termín
Zeptejte se na termín nebo cokoliv dalšího
Doba trvání5 dní
Obsazenost7 volná místa (ze 7)
Cena21 400 Kč

Jak jistě víte, Martin Kamín, vedoucí lektor fotoexpedic, pořádá pravidelně v únoru Fotoexpedice Benátský karneval, které jsou zaměřené na fotografování masek a karnevalového dění. Trošku street, trošku reportáž a hodně portrétní fotografie.

Tato Fotoexpedice Benátky je ale jiná. Soustředíme se na město, architekturu, život ve městě, dlouhé expozice a časosběrné snímky. Hlavním úkolem je z Benátek dovézt fotografie, které budou naplno vykreslovat charakter tohoto unikátního města a jeho života a ukázat fotografie, které každého člověka chytí za srdce a odhalí skutečnou podstatu života v Benátkách.

Fotoexpedice Benátský karneval

Na Fotoexpedice Benátky bydlíme přímo v Benátkách, proto tedy máme dostatek času na to přiblížit se k lokacím, kde budeme fotografovat, máme dost času si počkat na správné světlo, pečlivě změřit expozici a máme dost času využít všechny fotografické filtry.

Burano také

Budeme také cestovat na Burano a přilehlé ostrovy, abychom zachytili atmosféru “jiných” Benátek. V plánu máme také fotografování na blízkém ostrově, kde jsou písečné pláže a fotogenické zálivy do moře s charakterem přímořského Monaka nebo Nice s palmami na břehu. Doslova neobjevený benátský ráj.

Harmonogram fotoexpedice Benátky je stoprocentně uzpůsoben tomu, abychom pořídili kvalitní fotografie v klidu a bez stresu.

Příprava na fotografování Benátek

Než vám předhodím odrážky se seznamem potřebné fototechniky, rád bych uvedl, že kreativitě se meze nekladou a máme dost času vyhrazeného na všechny fotografické disciplíny. Jediné omezení mám na kolodiový proces, kdy nechci v autě převážet chemii až do Benátek a zpět. Jinak jsme na fotoexpedici “Openminded”.

Organizační informace

Svézt se můžete se mnou v autě nebo jet po vlastní ose. Na místě máme vybráno rozumné ubytování v blízkém centru. Počítejte s nákupem třídenní jízdenky za 35 Euro na všechny lodě – vyplatí se to a určitě to stojí za to. A možná – pokud se Benátčané dohodnout – nějaký poplatek za vstup do města. A 100% turistickou taxu asi 2,5 Eur za noc a osobu.