Fotoexpedice Srí Lanka

Srí Lanka je bohatá duchovně a přírodou. Fotografovi nabízí možnost fotit street, krajinu, portréty, památky a život na ostrově, vždy s přátelským přístupem místních.

Vypsané termíny19. 11. – 3. 12. 2023
REGISTRACE
Doba trvání14 dní
Obsazenost6 volných míst (z 8)
Cena43 700 Kč (bez letenky)

Fotoexpedici na Srí Lanku organizujeme pouze jednou na konci roku. Zavede nás na nejvíce fotogenická místa Srí Lanky jak ve vnitrozemí, tak na pobřeží. A protože tam letíme MIMO sezónu, místa jsou většinou bez turistů.

Fotoexpedice na Srí Lanku se zaměřuje na fotografování ulice (street), fotografování ruchu a života měst a vesnic, hor v centrální části a přímořských oblastí s rybářskými vesnicemi a přístavy. Rozmanitost je tu obrovská. Pro fotografy zejména.

Diverzita na Srí Lance nahrává fotografům jako nikde na světě. Od kulturních a národnostních odlišností, přes duchovní: hinduistické, budhistické a křesťanské, až po přirozený reliéf ostrovní země z 32stupňového mořského pobřeží až k 18 stupňům na úpatí nejvyšších hor s čajovými plantážemi.

Kromě toho, že uvidíte nové světy, budete mít k dispozici lektora a průvodce, který má hluboké zkušenosti s fotografováním v Asii a asijských zemích. Pro každou srílanskou fotografii máte možnost s ním konzultovat správné postupy a přístup k celému focení.

Srí Lanka je bohatou inspirací každého fotografa. A je ideálním místem naučit se vícero fotografickým disciplínám.

Stručný program Fotoexpedice Srí Lanka

Program je rozdělen na jednotlivé bloky tak, abychom co nejméně cestovali a co nejvíce fotografovali, případně měli prostor na to upravit program a dostat se na některá místa i vícekrát na focení v závislosti na počasí, například.

Všechny naše fotoexpedice jsou přizpůsobeny speciálním nárokům fotografů.  Striktně upřednostňujeme fotografování před jiným-turistickým programem.

  • Kandy – Buddhova relikvie, muzeum fotografování street, město.
  • Anurathapura a Mihintale – starodávné lokality s kláštery a nejvýznamnějšími buddhistickými památkami ze 4. století př. n. l. Mekka budhismu na Srí Lance.
  • Dambulla, Sigirya a Polonnaruwa – výstup nad Sigirya, jeskyně Dambulla, starodávná lokalita v Polonnaruwa.
  • Cesta z Kandy do Nuwara Elyia a focení po trase.
  • Fotografování v Nuwara Elyia s programem na čajové plantáže a další lokality (popsáno v itineráři).
  • Trincomalle – východní pobřeží a místa blízko Trincomalle významný pro hinduismus.

​V programu jsou zařazeny kromě cesty vlastním minibusem také přesuny vlakem a autobusem, abyste zažili skutečnou Srí Lanku a mohli si udělat fotografie, ke kterých byste jinak nedostali příležitost.
* Protože nechceme naše znalosti a zkušenosti sdílet s konkurencí, detailní program vám sdělíme na vyžádání nebo na předexpedičním setkání
** Jídlo si vždy zajišťujeme individuálně na místě, protože nabídka je obrovská a ceny skvělé

Ceny letenky pro Fotoexpedice Srí Lanka

S nákupem letenky pomůžeme. Cena letenky se odvíjí od termínu jejího nákupu, čím dříve, tím lépe. Let tam i zpět se snažíme absolvovat s jedním přestupem (například v Amsterodamu).

Cena letenek na Srí Lanku

Motivační video ze Srí Lanky