Fotoexpedice Toskánsko

Na fotoexpedici do Toskánska jezdím s vámi jako domů. Znám tam každý kout a zavedu vás na jeho nejmalebnější místa a na místa, která jsem za těch 11 let objevil jen pro Fotoexpedice. V září 2023 tam pojedeme po šestatřicáté. Martin

Toskánsko vám poskytne jedinečné fotografické zážitky a zkušenosti, které nemůžete najít nikde jinde na světě. Díky perfektní znalosti lokace vám jako vedoucí lektor Fotoexpedic ukážu to nejlepší z fotografického kumštu, okolí městečka Pienza nám nabídne svou fotografickou náruč, usnadním vám pořízení těch nejlepších fotografií a díky mým zkušenostem na místě nepropásnete žádné ideální světelné podmínky pro fotografii. Mé dlouholeté a detailní znalosti místa mi dovolují přivést vás ve správný čas na správné místo, takže se budeme moci věnovat JEN focení

Ukážu vám také místa, která fotografové zatím neobjevili, a která jsem našel při svých více jak třiceti cestách na jih Itálie.

Vypsané termíny28. 9. – 5. 10. 20243. 5. – 10. 5. 2025
REGISTRACE A PLATBA na našem e-shopuREGISTRACE A PLATBA na našem e-shopu
Doba trvání8 dní8 dní
Cena26 800 Kč26 800 Kč

Zaměření Fotoexpedice Toskánsko

Co znamená Toskánsko pro fotografy, to znamená pro malíře. Malebná krajina vinařských krajů, kopce, lány polí, mlhy a fantastická architektura středověkých měst.

Fotograficky se Toskánsku naučíte:

  • „číst“ světlo v krajině, zejména také stíny, které jsou pro krajinářskou fotografii extrémně důležité,
  • používat moderní nástroje na sledování pohybu slunce,
  • diskutovat nad fotografií ostatních a také kriticky hodnotit vlastní tvorbu,
  • ukážeme si zpracování fotografií v Adobe Lightroom nebo Zoner, případně jen na tabletu nebo mobilu,
  • naučíte se prakticky denně používat krajinářské filtry v praxi,
  • poslepu budete schopni nastavit stativ, fotoaparát, filtry a exponovat,
  • naučíte se odhadnout expozici a expoziční hodnoty, to vše vám zrychlí práci,
  • a budete se díky tomu všemu více soustředit na samotnou fotografii...

Do Toskánska jsem jel v roce 2016 a 2017 fotografovat 8krát (duben-květen-září-říjen). Otevírám už čtvrtou desítku fotoexpedic do Toskánska, jsem nejzkušenější český fotograf v této krajině.

Každá Fotoexpedice Toskánsko (photoworkshop, fotokurz) je osmidenní. Jedná se o pohodovou fotoexpedici, kde si odpočinete, naučíte se novým fotografickým technikám, kompozici a používání krajinářských filtrů, a načerpáte nové síly pro fotografování, ať už fotíte profesionálně nebo amatérsky.

Fotoexpedice Toskánsko
Fotoexpedice Toskánsko

Mnohokrát se mi stalo, že mí studenti se díky Fotoexpedici Toskánsko „nakopli“ a začali pořádně fotit, dodalo jim to jistotu, motivaci a proto se také na mé Fotoexpedice neustále vracejí. Jsou studenti, kteří tam se mnou byli 5krát.

Pokud budeme časově zvládat plnit program, vyhradím si vždy čas na hodnocení fotografií. Prioritně se ale s vámi chci pohybovat v terénu a fotografovat, maximálně využít počasí a světelné podmínky.

Nejsme turisté projíždějící krajinou, jsme fotografové!

Jsem si jistý, že vás restartuju a najdete tady novou energii do dalšího focení. A důležité je, že se pokaždé sejde skvělý kolektiv stejně zaujatých fotografů.

Kdybyste se potřebovali na cokoliv zeptat, zde jsou mé Kontakty.

Galerie fotografií z Fotoexpedice Toskánsko

Nejkrásnější fotografická krajina Evropy

Jezdíme sice také na Moravu na Fotoexpedice Moravské Toskánsko, ale rád říkám, že tomu pravému italskému se Morava nemůže vyrovnat. Nekonečné lány s nádherným sluncem, ranní mlhy, skřivani vysoko nad hlavami, stativy, olivového sady vrhající stíny při ranní rozbřesku… Pro fotografa není vhodnější krajina na focení.

Samozřejmě se do toho promítá mé nostalgické vzpomínání na těch 12 let, co do Toskánska jezdím se skupinami fotografů. Cítím se tam jako doma a mnohokrát se mi stalo, že po dlouhé cestě jsem si připadal, že jedu na chalupu na Šumavu. Prostě to tam znám, vím, kde otevírají jakou kavárnu, odkud fouká často vítr, odkud přichází déšť a jak se pohybuje Slunce po obloze.

Nabídnout vám mohu nekonečné fotografické možnosti, opakované návraty na jedno místo, ubytování na jednom místě (nejsme přeci turisté), středověká města s italskou zmrzlinou a pohostinností. Ale 100% obrovskou únavu z focení od brzkého rána až do setmění a druhý den znova. Pokud jsou mlhy vstáváme klidně brzy ráno až do odjezdu.

Galerie černobílých fotografií z Fotoexpedice Toskánsko

Pro krajinu jsem se nadchnul v Toskánsku hned. Velice hezká je také Fotoexpedice Skotsko, koukněte. Ale pravé vyvrcholení nastává, když začnete fotografovat do odstínů černé. Černobílá toskánská krajina s mlhami pro mě představuje vrchol focení na evropském kontinentu.