Fotoexpedice Maroko, Marakeš

Fotografovat v Marakeši a ve starém městě – Medina – je adrenalinový zážitek pro každého street fotografa. Odvezete si exotické fotografie.

Fotoexpedice Maroko (Marakeš) je bohatá a voňavá africká cesta do míst s hlubokou tradicí mnoha kultur. To se pozitivně podepsalo na tváři krajiny, kultuře lidí a prostoru, který vás pohltí svou barevnou a kulturní rozmanitostí. Do Marakeše jedeme fotografovat portréty lidí, krajinu, prostory starého města – Mediny, noční město a architekturu. Fotoexpedice je zcela nenáročná fyzicky.

Na Fotoexpedici se soustředíme na následující fotografické disciplíny:

  • focení portrétu,
  • fotografie savany a polopouště,
  • focení pouště,
  • focení streetu,
  • focení architektury.

Z Hlavním lektorem Fotoexpedice je Martin Kamín, který oblast Marakeše zná detailně a sestavit Fotoexpedici tak, že se vám bude moci věnovat individuálně jako lektor.

Vypsané termíny7. 10. – 14. 10. 202410. 3. – 17. 3. 2025
REGISTRACE a platba na našem eshopuREGISTRACE a platba na našem eshopu
Doba trvání8 dní8 dní
Cena29 100 Kč (bez letenky)29 100 Kč (bez letenky)
Fotoexpedice Maroko, portrét

Jak fotografovat pouštní svět

Maroko, severoafrická země s bohatou historií a kulturou, má v novodobých dějinách úchvatnou a pro fotografy nezaměnitelnou historii. Po staletí bylo Maroko křižovatkou různých kultur a civilizací, což se odrazilo v jeho jedinečném kulturním dědictví a v tom, jaká témata tam můžeme fotografovat.

V 19. století bylo Maroko jedním z afrických států, který zůstal nezávislý během evropské kolonizace Afriky, ale od roku 1912 bylo rozděleno na francouzský a španělský protektorát; až do do poloviny 20. století. Nezávislost získalo znovu v roce 1956. Maroko má krále a je moderní africkou zemí s rozvíjející se infrastrukturou a mladou generací lidí.

Pokud byste chtěli fotografovat do jiné exotické lokace, můžete se podívat na Srí Lanku

Maroko je známé svou rozmanitou kulturou, bohatou historií a nádhernou krajinou, všechno nahrává pro to, abychom tam pořídili skvělé fotografie. A pro zajištění cesty je také důležité, aby si fotografové zažili i ostatní „vůně“ Maroka, třeba kuchyni a tržiště.

Detaily Fotoexpedice Maroko

Fotografujeme brzy ráno v centru, do programu jsem zařadit také focení portrétu a street a pokud bude zájem, mohu připravit také focení portrétu s modelkami. V plánovaném volném čase se můžete sami pohybovat po Marakeši.

Celou dobu je vám Martin k dispozici jako hlavní lektor Fotoexpedice.

V itineráři máme také poušť

Na výjezdu z Marakeše budeme také fotografovat savanu a také pouštní duny. Budeme mít na to vyhrazený dostatečný prostor, abychom si vše dostatečně užili. Pracujeme se stativem, fotíme barvy, stíny na dunách a život ve městečkách. Naučíte se vidět svět okem fotografa a vycvičíte si vlastní oko, abyste svět viděli fotograficky.

Protože chceme na Fotoexpedici udělat co nejlepší fotografie, program je zcela podřízen fotografii a lektor je vám k dispozici po ruce celý den.

Příklad letu do Marakeše

Fotoexpedice Maroko příklad letu