Lektor fotoexpedic a fotoworkshopů Martin Kamín

Rád bych se představil, ikdyž se asi shodneme, že fotograf se má představovat spíše svými fotografiemi.

Jsem lektorem krajinářské, reportážní a portrétní fotografie a organizátorem Fotoexpedic jsem od roku 2008. Fotografuji více jak 45 let s různými přestávkami. Fotím, protože rád zachycuji svět kolem sebe na fotografii. Fotím nejčastěji krajinu a portrét. Pro firmy, instituce a organizace fotím portréty managementu, akce, aktivity, tiskové konference, provozní budovy a fabriky (i s dronem) a vytvářím videospoty.

Jako každý ve své době jsem začínal kinofilmových fotoaparátech PRAKTICA a FED-5 a středoformátových Flexaretách. Různě jsem se k fotografii vracel a v oklikách se věnoval tu středoformátu, tu kinofilmu, pak digitálu, abych nakonec zůstal rozkročen mezi všemi. Mám možnost si vybírat na jakou práci použít konkrétní fotoaparát.

Martin Kamín lektor fotoexpedice

Díky práci pro můj fotografický portál focusclub.cz, nikonclub.cz, canonklub.cz a focusmagazine.cz, kam jsem napsal stovky článků, recenzí a rozhovorů, jsem měl možnost fotit se stovkami fotoaparátů a objektivů a získal jsem jedinečnou zkušenost s nejrůznějšími fotoaparáty, technologiemi a výrobci. Mou publikační činnost si schovávám tady.

Vedl jsem mnoho přednášek pro audience na cestovatelských festivalech, ale také individuální workshopy a akce pro fotografy.

Jako lektor jsem se nenarodil

Už před rokem 2008 jsem měl mnoho zkušeností s vedením kolektivů a předávaní zkušeností v oblasti IT, vedl jsem vydavatelský tým a vydával vlastní časopis. Později jsem objevil, že cestovatelé-fotografové nemají na cestách s rodinami dost prostoru na to, aby mohli v klidu brzy ráno vyrazit na východ slunce a pozdě v noci se vracet po západu. Prostě rodina na výletě má úplně jiný rytmus života.

Napadlo mě, že je potřeba fotografům nabídnout cesty, na kterých by se jim 100% věnoval lektor a současně měli program uzpůsobený a zcela podřízený fotografii. Proto jsem založil Fotoexpedice a nabídl fotografům výuku krajinářské a portrétní fotografie.

Měl jsem samostatné i společné fotografické výstavy.

Kdybyste se chtěli podívat na mou komerční tvorbu, tak například tady.

Těším se, že se na nějaké Fotoexpedici potkáme a budeme společně tvořit skvělé fotografie

Martin Kamín