Vedoucí lektor Fotoexpedic

Fotografuji více jak 45 let s různými přestávkami. Fotím, protože rád zachycuji spot obrazu na fotografii. Fotím nejčastěji krajinu a portrét. Lektorem fotografie a organizátorem Fotoexpedice jsem od roku 2008.

Jako každý jsem začínal na filmových fotoaparátech SMENA, PRAKTICA a FED-5 a středoformátových Flexaretách. Různě jsem se k fotografii vracel a v oklikách se věnoval tu středoformátu, tu kinofilmu, pak digitálu, abych nakonec zůstal rozkročen mezi všemi. Mám možnost si vybírat na jakou práci použít konkrétní fotoaparát.

Martin Kamín lektor fotoexpedice

Díky práci pro můj fotografický portál focusclub.cz, nikonclub.cz, canonklub.cz a focusmagazine.cz, kam jsem napsal stovky článků, recenzí a rozhovorů, jsem měl možnost fotit se stovkami fotoaparátů a objektivů a získal jsem jedinečnou – těžko opakovatelnou – zkušenost s nejrůznějšími fotoaparáty, technologiemi a výrobci. Mou publikační činnost si schovávám tady.

Jsem schopen vám poradit s Hasselblad, Mamiyas645, MamiyaRB67, Canonem FD, Canonem EOS a R, Nikonem Z, Fujifilm (včetně GFX), Pentaxem, SONY Alpha, atd.

Vedl jsem mnoho přednášek pro audience na cestovatelských festivalech, ale také komorní ukázky mých fotografií pro desítky návštěvníků.

Měl jsem samostatné i společné fotografické výstavy.

Kdybyste se chtěli podívat na mou komerční tvorbu, tak například tady.

Pokud nemám uvedeno jinak, vedoucím lektorem každé Fotoexpedice jsem osobně.