Proč jet na Fotoexpedici a naučit se

Fotoexpedice jsou má jedinečná služba, která se zásadně liší od služeb cestovních kanceláří. Proč jet na Fotoexpedici a ne s cestovkou?

Jak už vyplývá z názvu: cestovní kanceláře jsou primárně zaměřené na cestování. S cestovkou na vás nikdo nebude čekat, nebude trpět vaše rozbalování stativu nebo nasazování filtrů a čekat na váš protože teď je dobré světlo. A stejně tak, v době, kdy se vracíme z ranního focení, cestovatelé vstávají od snídaně.

Fotoexpedice mám zaměřené pouze a výhradně na fotografování. Tečka.

Objevil jsem je v roce 2008, kdy jsem začal podobné akce organizovat pro náš fotografický klub NikonClub.cz. Všechno je podřízeno snaze udělat co nejlepší fotografie, čas, organizace, přejezdy, spaní, vstávájí i čas na jídlo. Vždyť proto za focením vyrážíme! Fotoexpedice jsou primárně zaměřené na výuku fotografování. Fotoexpedice má formu fotoworkshopu a všechny aktivity směřující k pořízení co nejlepších fotografií.

Když jsem poprvé Fotoexpedici pořádal do Českého Švýcarska, nikdo nic podobného nedělal, ani se tomu nevěnoval soustavně a na plný úvazek. Většina lektorů to dělala jako bokovku vedle své práce.

Fotoexpedice Benátky Martin Kamín Proč jet na Fotoexpedici

Zatímco cestovní kancelář zařizuje, abyste toho co nejvíce viděli, FOTOEXPEDICE zajišťují, abyste se toho co nejvíce naučili ve fotografii.

Proč jet na Fotoexpedici?

Chtěl jsem fotografům a lidem, kteří se fotografii chtějí naučit, nabídnout aktivitu zaměřenou čistě na výuku fotografie a pořízení kvalitních a výstavních fotografií. Chtěl jsem jim připravit časový program tak, abychom měli maximum času vyhrazeného na fotografování, abychom se před samotnou akcí mohli dostatečně připravit, a abychom si po Fotoexpedici mohli společně prohlédnout fotografie, případně ukázat, jak je zpracovat v počítači nebo tabletu i mobilu.

Kdo jste měli někdy zkušenost fotografovat s rodinou nebo s cestovní kanceláří, určitě mi dáte za pravdu, že je to extrémně složité, ne-li nemožné.

Skupina cestovatelů nebo rodina má úplně jiný denní harmonogram, než vy jako fotografové.

Proč jet na Fotoexpedici bez rodiny?

Proč jet na Fotoexpedici bez rodiny a proč je to pro vás výhodnější?

 • Jako fotografové brzy nad ránem vstáváme,
 • snídáme později – až k poledni – až po návratu z ranního focení,
 • obědváme po 3.,
 • ve 4-5 hodin odpoledne znovu vyrážíme na lokaci fotografovat, vracíme se za tmy.

Rodina vstává až pozdě ráno, někdy kolem 9. a 10. To už máme jako fotografové první část focení za sebou. Pokud jste na takové cestě s rodinou, určitě si pamatujete, jak jste ostatní zdržovali, protože jste objevili dobrou kompozici? Jak jste byli pryč, když děti vstávaly, jak jste pořád na cestě zastavovali, protože je pořád co fotit?

Fotoexpedice Maroko

Jedinečná služba

Fotoexpedice představují ideální možnost, jak poznat místa na celém světě a u nás, a současně si užít fotografování na fotokurzu, a přitom ve zcela speciálním programu ušitém na míru jenom fotografům

Proto například zde na stránkách nezveřejňujeme podrobný program FOTOEXPEDICE, protože jeho příprava, úprava a doladění je naším cenným know-how.

Je to pak zábava. Od rána do večera se můžete soustředit jen na fotografování, nemusíte spěchat, na všech místech máme dostatek času nebo jsme tam ve správný okamžik, kdy Slunce je na správném místě a vrcholky hor vrhají do moře hluboké stíny…

V každé Fotoexpedici to mám naplánováno tak, abychom se na některá místa mohli vracet častěji.

Proč se účastnit Fotoexpedice

 • abyste si hodně a dobře zafotili a na fotokurzu se zlepšili ve fotografických dovednostech,
 • abyste měli na focení, komponování a přípravu dostatek času a nemuseli nikam spěchat,
 • abyste měli dost času na každou lokaci a k ruce profesionála-lektora,
 • abyste objevili nová místa, kam se turisté moc nedostanou, protože na to není čas,
 • abyste se mohli každý den s kolegy podělit o své fotografie a mohli se zlepšovat,
 • abyste se mohli bavit s ostatními stejně zapálenými fotografy,
 • abyste si domů dovezli hlavně výborné fotografie, za které se nebudete stydět a rádi je ukážete na Facebooku nebo svým známým,
 • abyste si po Fotoexpedici mohli prohlédnout fotografie kolegů,
 • abyste se naučili nové techniky snímání obrazu a využili tak maximálně potenciál vašeho fotoaparátu a objektivu.

Pro mnoho fotografů jsme se stali odrazovým můstkem pro jejich fotografické zlepšování, mnozí dnes sami jezdí na FOTOEXPEDICE třeba na Island nebo i na Šumavu.

Jsem rád, že mé Fotoexpedice vám slouží jako inspirace v tomto krásném koníčku

Co říkají o Fotoexpedicích účastníci?