Proč jet na Fotoexpedici a ne na zájezd

Fotoexpedice jsou má jedinečná služba, která se zásadně liší od služeb cestovních kanceláří. Jak už vyplývá v názvu: cestovní kanceláře je primárně zaměřená na cestování. Proč jet na Fotoexpedici? Naproti tomu Fotoexpedice jsou primárně zaměřené na výuku fotografování. Fotoexpedice má formu fotoworkshopu a všechny aktivity směřující k pořízení co nejlepších fotografií.

Když jsem poprvé Fotoexpedici pořádal do Českého Švýcarska, nikdo nic podobného nedělal, ani se tomu nevěnoval soustavně a na plný úvazek. Většina lektorů to dělala jako bokovku vedle své práce.

Chtěl jsem fotografům a lidem, kteří se fotografii chtějí naučit, nabídnout aktivitu zaměřenou čistě na výuku fotografie a pořízení kvalitních a výstavních fotografií. Chtěl jsem jim připravit časový program tak, abychom měli dost maximum času vyhrazeného na fotografování, abychom se před samotnou akcí mohli dostatečně připravit, a abychom si po Fotoexpedici mohli společně prohlédnout fotografie, případně ukázat, jak je zpracovat v počítači nebo tabletu i mobilu.

Zatímco cestovní kancelář zařizuje, abyste toho co nejvíce viděli, FOTOEXPEDICE zajišťují, abyste se toho co nejvíce naučili ve fotografii.

S rodinou je někdy těžké si zafotit

Kdo jste měli někdy zkušenost fotografovat s rodinou nebo s cestovní kanceláří, určitě mi dáte za pravdu, že je to velice složité. Skupina cestovatelů nebo rodina má úplně jiný denní harmonogram, než vy jako fotograf nebo fotografka potřebujete.

Jaký program má fotograf:

 • brzy nad ránem vstává,
 • snídá až někdy kolem 10. hodiny, po návratu z ranního focení,
 • obědvá po 3.,
 • v 5-6 odpoledně znovu vyráží na lokaci fotografovat.

Rodina nebo cestovní kancelář vstává až pozdě ráno, někdy kolem 9. a 10. začnou teprve trošku fungovat. To už má fotograf za sebou celý ranní program. Pokud jste na takové cestě s rodinou, určitě si pamatujete, jak jste ostatní zdržovali, protože jste objevili dobrou kompozici? Jak jste byli pryč, když děti vstávaly, jak jste pořád na cestě zastavovali, protože je pořád co fotit?

Proč se účastnit Fotoexpedice

Jedinečná služba

Fotoexpedice představují ideální možnost, jak poznat místa na celém světě a u nás, a současně si užít fotografování na fotokurzu, a přitom ve zcela speciálním programu ušitým na míru fotografům

Proto například zde na stránkách nezveřejňujeme podrobný program FOTOEXPEDICE, protože jeho příprava, úprava a doladění je naším cenným know-how.

Focení je pak zábava, od rána do večera se můžete soustředit jen na fotografování, nemusíte spěchat, na všech místech máme dostatek času nebo jsme tam ve správný okamžik, kdy Slunce je na správném místě a vrcholky hor vrhají do moře hluboké stíny… V každé Fotoexpedici to mám naplánováno tak, abychom se na některá místa mohli vracet častěji.

Proč se účastnit Fotoexpedice

 • abyste si hodně a dobře zafotili a na fotokurzu se zlepšili ve fotografických dovednostech,
 • abyste měli na focení a komponování na FOTOEXPEDICI dostatek času a nemuseli nikam spěchat,
 • abyste měli dost času na každou lokaci a k ruce profesionála-lektora,
 • abyste objevili nová místa, kam se turisté moc nedostanou, protože na to není čas,
 • abyste se mohli každý den s kolegy podělit o své fotografie a mohli se zlepšovat,
 • abyste se mohli bavit s ostatními stejně zapálenými fotografy,
 • abyste si domů dovezli hlavně výborné fotografie, za které se nebudete stydět a rádi je ukážete na Facebooku nebo svým známým,
 • abyste si po FOTOEXPEDICI mohli prohlédnout fotografie kolegů,
 • abyste se naučili nové techniky snímání obrazu a využili tak maximálně potenciál vašeho fotoaparátu a objektivu.

Pro mnoho fotografů jsme se stali odrazovým můstkem pro jejich fotografické zlepšování, mnozí dnes sami jezdí na FOTOEXPEDICE třeba na Island nebo i na Šumavu.

Jsem rád, že mé Fotoexpedici vám slouží jako inspirace v tomto krásném koníčku