Moravské Toskánsko: osamělá třešeň ještě nepadla

Na jednom poli jižní Moravy v části Moravské Toskánsko (Moravské Slovácko) přežívá třešeň. Za ty roky je úplně zdevastovaná a v podstatě se rozpadá. Ovšem jako fotografický objekt je osamělá třešeň vděčným tématem naší každé fotoexpedice na Moravu.

Čtěte více

Skotsko: 1,5hodinový výstup na Man of Storr a jediná fotografie

V létě 2017 jsem společně s účastníky FOTOEXPEDICE Skotsko měli v plánu fotografovat na ostrově Isle of Skye. Pochopitelně, protože, pokud nepřivezete kvalitní fotografie právě z Isle of Skye, jako byste vůbec ve Skotsku nebyli. Toto je příběh fotografie doslova vymodlené z deště a prudkého studeného větru.

Čtěte více

Fotoexpedice Skotsko: překonejte vlastní pohodlí

Mnohokrát jsem na tom místě na Fotoexpedice Skotsko byl, mnohokrát jsem tam stál se stativem a 1000x jsem stiskl spoušť. Když chcete udělat dobrou fotku, překonejte vlastní pohodlí: to je základní pravidlo krajinářské fotografie. Více v příběhu…

Čtěte více

Fotoexpedice Toskánsko: dlouhá expozice

Fotoexpedice Toskánsko: Když to dovolí světelné podmínky, exponujeme s šedý neutrální filtr a dokážeme protáhnou expoziční čas na minuty nebo až desítky minut. Dlouhá expozice pak promění krajinu a světlo dokáže namalovat roztodivné obrazy.

Čtěte více

Vícenásobná expozice Fotoexpedice Moravské Toskánsko

Že je počasí v dubnu nevyzpytatelné, se všeobecně ví – a fotgorafové s tím počítají. Ale že nás dubnová Fotoexpedice Moravské Toskánsko (správněji ale Moravské Slovácko) překvapí drobným sněžením, to se i místní podivovali. My jsme ale čas využili na to, abychom procvičili techniku vícenásobná expozice. Našli jsme si kvetoucí jabloň a s bleskem exponovali několik desítek fotografií, které jsme nakonec sestavili ve Photoshopu do jednoho snímku.

Čtěte více