Fotoexpedice Benátský karneval 2023 – výsledné fotografie, a jak fotit na ulici

BlogBenátský KarnevalFotoexpedice

Benátský karneval je slavný po celém světě a pro mnoho fotografů představuje neuvěřitelnou příležitost k fotografování masek a nádherných barevných kostýmů.

Město Benátky se každý rok v průběhu karnevalu promění v prostor, kde se mísí tajemno, pýcha, třpyt a sláva, a tak je to pro fotografy naprosto neodolatelné. My tam jezdíme na Fotoexpedice pravidelně poslední dekádu fotografovat masky a také se jedeme podívat na malebné Burano. Tuto fotoexpedici vedu desátým rokem.

Pokud se chystáte fotografovat masky na karnevalu, je dobré mít na paměti několik tipů, jak nejlépe využít výhod fotoaparátu a vlastnosti objektivů, případně blesku nebo trvalé světlo. Je důležité si uvědomit, že na karnevalu je vždy velký počet lidí. My ovšem máme program přizpůsobený tak, abychom vždy zvládli fotografování masek v klidu a mohli tak pořídit co nejlepší fotografie. Součástí fotoexpedice je také odborné vedení lektora na hodinové bázi, takže při focení na místě je vám zcela k dispozici.

Fotoexpedice Benátský karneval 2023
Fotoexpedice Benátský karneval 2023

Jeden z nejlepších způsobů, jak fotit masky, je použít objektiv s co nejnižším clonovým číslem a to z několika důvodů. Jednak dovolí snímat fotografie při nízké hladině osvětlení, ale také pracovat kreativně s hloubkou ostrosti. Můžete přidat i blesk. Ovšem s bleskem už to není jen „cvakání“, ale náročnější disciplína vyžadující nemalé znalosti a zkušenosti.

Jaký použít objektiv

Obecně fotíme s objektivy 50 mm nebo 35 mm a kratšími a používáme objektiv se světelností f/1.4, který dokáže vytvořit hezké klidné pozadí (bokeh), zvýraznit detaily na masce a díky blesku také barevnost a ostrost. Můžete také využít širokoúhlý objektiv, abyste zachytili širší záběr s pozadím, které jsou pro Benátský karneval neopakovatelné. Jako v případě fotografie výše, kdy jsem použil ultraširoký objektiv 14 mm f/2.8.

Galerie karnevalové Fotoexpedice

Když fotíte portréty masek, je dobré se soustředit na oči, abyste zajistili, že jsou ostré a jasně viditelné. Pro portrét jsou totiž oči velice důležitou částí.

Masek bylo letos dostatek nejen ráno na San Marco, ale i v ulicích. Byly tam masky různých tvarů a bohatosti, zdobené různými perličkami, flitry, tkaninami ale i rostlinami. Fotografovali jsme je ze všech pohledů a pokoušeli se zachytit ty nejkrásnější detaily.

Malebné Burano

V plánu Fotoexpedice jsme měli také Burano; malý ostrov u Benátek známý svými barevnými domy. Burano je plné pastelových domů všech odstínů, od zářivě růžových až po slunečně žluté. V kombinaci s místními kanály a malebnými mosty představuje Burano jiný pól k bohatým Benátkám, ale určitě stojí za to se tam zajet podívat.

Přivezli jsme si domů nádherné fotografie barevných domů, které nás budou inspirovat i nadále. A samozřejmě, příští rok jedeme zase.