Moravské ToskánskoBlogFotoexpedice

Kde fotit: fotoexpedice Moravské Toskánsko

Základní otázka každého fotografa – kde fotit – je na Fotoexpedice Moravské Toskánsko téměř bezpředmětná, protože fotit se dá všude. Záleží totiž na fotografovi, případně průvodci nebo lektorovi. Ovšem, zejména v termínech, které mám nastaveny, a ve kterých jezdím na Moravu fotografovat již druhou dekádu, se téměř nemůžete minout.

Mezi hlavní témata by podle mě měla patřit právem Barborka u Kyjova. Letos na jaře jsme ji samozřejmě nemohli minout. Je to podobné téma jako focení Belvedere v italském Toskánsku, kam jezdím od roku 2008 také na Fotoexpedice.

Kde fotit Fotoexpedice Toskánsko září fotografie z fotoworkshopu Martin Kamín

Kde fotit

Nemůžete po mně ale žádat prozrazovat všechna fotogenická místa, a to z několika důvodů:

  • každé fotografované místo, lokace, má své specifické světelné vlastnosti. Znát lokaci ale neznamená, že tak uděláte jistojistě dobré fotografie.
  • s tím souvisí také to, že znát musíte více lokací a znát musíte také v jakém ročním období je ideální tam fotografovat.
  • jako důležité také vnímám to, že v lokacích, jako je Moravské Toskánsko, se jednotlivá místa liší opravdu o týdny. Někde kvetou třešně dříve než na severních stráních a někde později. Role lektora, který je zkušený, je naprosto klíčová.
  • nevěřte na bláboly vypadávající z různých aplikací – aplikace primárně vznikají proto, aby na nich někdo vydělal.

Co vám můžu ukázat, tak například fotografii Barborky letos (2023) na jaře a pár dalších fotografií z naší poslední Fotoexpedice.

Kde fotit Fotoexpedice Moravské Toskánsko Barborka

Kdybyste měli náhodo chuť, můžete se podívat do mého profesionálního Blogu, kam si ukládám další fotografie. Najdete jej u mně.