Site icon FOTOEXPEDICE 2024

Fotoworkshop portrét – začátečníci

Fotoworkshop profesionální portrét

Portrét je náročná, ale také zábavná fotografická disciplína. Každý fotograf zažil, že byl soukromě nebo v práci osloven rodinou nebo známými, aby někomu udělal hezký portrét. Vytvořit hezký portrét, který by jej prezentoval v co nejlepším světle, je často velice žádané – v rámci rodiny, společenství, komunity, politiky, týmu nebo také zaměstnání. 

Je ale nutné vědět, že fotografované osoby nejsou profesionálními modely; pravděpodobně se budou ostýchat, nebudou mít „vizáž celebrit“ a také budou mít svou představu, jak na výsledných fotkách chtějí vypadat.

Komu je fotoworkshop určen

Přehledně program

Termín: REGISTRACE, termíny a platbaMísto: Letenské náměstí 5, profesionálně vybavené fotografické studio
Čas: 9:00 – 16:00 (počítá se s přestávkou na oběd)Maximální počet studentů: 6 osob
Potřebujete: fotoaparát s objektivy cca 14-28 mm, nebo 35 mm nebo 50 mm nebo 85 mm.Ideálně něco mezi 16-35, 50 a 85 mm. A klidně i svůj blesk.

Názory účastníkůVyfotit profesionálně emotivní portrét se tak pro fotografa stává prostorem, kam musí vstoupit jako psycholog, fotograf perfektně zvládající řemeslo a fototechniku, organizátor a mnohdy i bavič, aby uvolnil atmosféru. A každý model je přitom jiný, má jiný příběh, jiný vizuální náboj a charakter. A správně odhalení a vyjádření těch pozitivních „vibes“ ve fotografování portrétu je hlavním úkolem tvůrce=fotografa.

Tento workshop si můžete u Martina objednat také jako individuální. Věnovat se bude pouze vám.

Připravil jsem pro vás praktický fotoworkshop, při kterém každý z účastníků získá potřebnou jistotu, dovednosti a detailní znalost podstatných návyků, jak vyfotit portrét profesionálně. 

Komu je fotoworkshop určen

Portrét: co vás fotoworkshop naučí ?

Portrét ve studiu focení s bleskem, SONY A7 III, Sigma 35 mm f/4 1/125 s

Na fotoworkshopu získáte 100% jistotu:

A co je extrémně důležité: budeme se snažit docílit takových výsledků, aby nebylo nutné strávit několik hodin retušováním ve Photoshopu nebo Affinity Photo. Rád bych, abyste na místě ve studiu udělali 90 procent práce a zbytek jen LEHCE doladili u počítače nebo tabletu.

Celá výuka bude probíhat v Praze na Letné – ve studiu a částečně venku.


Modelka bude k dispozici po celou dobu fotoworkshopu a NEBUDE profesionální, protože nejvíce se musíte naučit vyfotit emotivní portrét právě na civilních nezkušených modelech. Naučíte se pracovat s modelkou,

Lektor Martin Kamín

Lektorem tohoto fotoworkshopu je Martin Kamín. Pořadatel Fotoexpedic a fotoworkshopů. Fotí komerční zakázky, lektoruje, vystavuje na mnoha autorských nebo společných výstavách. Vydává několik vlastních internetových blogů a časopis, recenzuje fototechniku a přednáší na fotografických akcích. Ve volném čase fotí akty na středoformátovou MAMIYA RB67 6×7 a 6×8 a také na kinofilm. Jeho největším fotografickým kamarádem je flashmeter.

Lektor se vám věnuje naplno a pokud v něčem nebudete mít jistotu, informace vám doplní a provede vás teoretickou a praktickou částí výuky.

Exit mobile version