Fotoexpedice Benátský karnevalBlog

Fotoexpedice Benátský karneval 2023 – výsledné fotografie a jak fotit na ulici

Benátský karneval je slavný po celém světě a pro mnoho fotografů představuje neuvěřitelnou příležitost k fotografování nádherných, barevných masek a kostýmů. Město Benátky se každý rok v průběhu karnevalu promění v prostor, kde se mísí tajemno, pýcha, třpyt a sláva, a tak je to pro fotografy naprosto neodolatelné. My tam jezdíme na Fotoexpedice pravidelně poslední dekádu fotografovat masky a také se jedeme podívat na malebné Burano.

Pokud se chystáte fotografovat masky na karnevalu, je dobré mít na paměti několik tipů, jak nejlépe využít výhod fotoaparátu a vlastnosti objektivů, případně blesku nebo trvalé světlo. Je důležité si uvědomit, že na karnevalu je vždy velký počet lidí. My ovšem máme program přizpůsobený tak, abychom vždy zvládli fotografování masek v klidu a mohli tak pořídit co nejlepší fotografie. Součástí fotoexpedice je také odborné vedení lektora na hodinové bázi, takže při focení na místě je vám zcela k dispozici.

Fotoexpedice Benátský karneval 2023
Fotoexpedice Benátský karneval 2023

Jeden z nejlepších způsobů, jak fotit masky, je použít objektiv s co nejnižším clonovým číslem a to z několika důvodů. Jednak dovolí snímat fotografie při nízké hladině osvětlení, ale také pracovat kreativně s hloubkou ostrosti. Můžete přidat i blesk. Ovšem s bleskem už to není jen „cvakání“, ale náročnější disciplína vyžadující nemalé znalosti a zkušenosti.

Obecně fotíme s objektivy 50 mm nebo 35 mm a kratšími a používáme objektiv se světelností f/1.4, který dokáže vytvořit hezké klidné pozadí (bokeh), zvýraznit detaily na masce a díky blesku také barevnost a ostrost. Můžete také využít širokoúhlý objektiv, abyste zachytili širší záběr s pozadím, které jsou pro Benátský karneval neopakovatelné. Jako v případě fotografie výše, kdy jsem použil ultraširoký objektiv 14 mm f/2.8.

Galerie Fotoexpedice Benátský karneval

Když fotíte portréty masek, je dobré se soustředit na oči, abyste zajistili, že jsou ostré a jasně viditelné. Pro portrét jsou totiž oči velice důležitou částí.

Masek bylo letos dostatek nejen ráno na San Marco, ale i v ulicích. Byly tam masky různých tvarů a bohatosti, zdobené různými perličkami, flitry, tkaninami ale i rostlinami. Fotografovali jsme je ze všech pohledů a pokoušeli se zachytit ty nejkrásnější detaily.

V plánu Fotoexpedice jsme měli také Burano; malý ostrov u Benátek známý svými barevnými domy. Burano je plné pastelových domů všech odstínů, od zářivě růžových až po slunečně žluté. V kombinaci s místními kanály a malebnými mosty představuje Burano jiný pól k bohatým Benátkám, ale určitě stojí za to se tam zajet podívat.

Přivezli jsme si domů nádherné fotografie barevných domů, které nás budou inspirovat i nadále. A samozřejmě, příští rok jedeme zase.