Fotoexpedice Moravské ToskánskoBlog

Fotoexpedice Moravské Toskánsko: když Bůh maluje vinohrady

Už je úterý a já se teprve teď navečer uvolnil k tomu napsat pár slov k letošní proběhnuvší víkendové akci: Fotoexpedice Moravské Toskánsko. Protože se nám naskytl krásný prodloužený víkend, jeli jsme fotit Moravské Toskánsko už ve čtvrtek 28. a až do neděle do rána jsme trávili maximum času venku v terénu.

Fotograf ví, že krajinářská fotografie potřebuje nejvíce, aby se povedlo počasí, což se nám docela podařilo splnit – vždycky s oblibou říkám, že počasí mám na Fotoexpedice objednané. Také na přelomu října a listopadu jsme měli bez mraků, ale silný vítr, takže jsme si vyzkoušeli, jak pevné a silné máme stativy.

Fotoexpedice Moravské Toskánsko na podzim

Fotoexpedice Moravské TOskánsko Martin Kamín
Fotoexpedice Moravské Toskánsko s Martinem Kamínem

Fotil jsem díky přejasněné obloze jezdili pouze ráno a večer (bylo azuro) a zachytávali světlo na žloutnoucích listech vína nebo ovocných stromů, ořechů, nejhojněji meruněk a třešní. Už se těším, až to na jaře zase bude kvést o 106 a my tam budeme stát a po zimě nasávat první doušky moravského květinového jara.

Parta opět skvělá a musím podotknout, že jste se opravdu ale opravdu hodně zvedli. Ze čtvrtka do neděle byl progres vašeho umu více než výrazný a byl jsem opravdu nadšeným,  jak hodně jste se posunuli. Určitě jsem rád, že jsem vám předal spousto pozitivní a tvůrčí energie do dalšího focení a krajinářská fotografie bude vaší oblíbenou disciplínou.

Těším se na jaře, až nás k sobě zase zavolá jižní Morava, Moravské Slovácko a Moravské Toskánsko.