Moravské Toskánsko: fotografujeme vinohrady

Blog

Naskytl se nám krásný prodloužený víkend od čtvrtka 28. a až do neděle do poledne jsme trávili maximum času venku v terénu se stativy a objektivy mezi vinohrady. Konečně jsem se také dostal k tomu napsat pár slov k letošní další úspěšné víkendové akci: Fotoexpedice Moravské Toskánsko.

Fotograf ví, že krajinářská fotografie potřebuje nejvíce, aby se povedlo počasí, což se nám docela podařilo splnit – vždycky s oblibou říkám, že počasí mám na Fotoexpedice objednané. Také na přelomu října a listopadu jsme měli bez mraků, ale silný vítr, takže jsme si vyzkoušeli, jak pevné a silné máme stativy.

Podzimní vinohrady

Fotoexpedice Moravské TOskánsko Martin Kamín
Fotoexpedice Moravské Toskánsko s Martinem Kamínem

Fotit jsme díky přejasněné obloze jezdili pouze ráno a večer (bylo azuro) a zachytávali světlo na žloutnoucích listech vína nebo ovocných stromů, ořechů, nejhojněji meruněk a třešní. Už se těším, až to na jaře zase bude kvést o 106 a my tam budeme stát a po zimě nasávat první doušky moravského květinového jara.

Galerie Fotoexpedice Moravské Toskánsko

Parta opět skvělá a musím podotknout, že jste se opravdu ale opravdu hodně zvedli. Ze čtvrtka do neděle byl progres vašeho fotografického umění významný a byl jsem opravdu nadšený,  jak hodně jste se posunuli. Určitě jsem rád, že jsem vám předal spoustu pozitivní a tvůrčí energie do dalšího focení a krajinářská fotografie bude doufám vaší oblíbenou disciplínou.

Těším se na jaře, až nás k sobě zase zavolá jižní Morava. Další termíny jarní i podzimní najdete na obvyklém místě tady.