Městská galerie Otrokovice vystaví mé fotografie ze Skotska

FotoexpediceBlog

Výstavu hostí Městská galerie Otrokovice a její otevření veřejnosti proběhne na slavnostní vernisáži 30. 1. 2023. Fotografie ze Skotska jsem pořídil od roku 2012 na mých Fotoexpedicích. Mnohdy jsem v přírodě ve své dodávce strávil až dva měsíce v roce a zcestoval jsem zejména Isle of Skye a Hebridy a samozřejmě Highlands. Výběr toho nejlepšího z mé skotské tvorby můžete v Otrokovicích vidět celý únor 2023.

Výstava v Otrokovicích je již mou třetí autorskou výstavou. Po Opavě a pražské Lucerně dovezu téměř 50 fotografií, včetně velkoformátových, také do Otrokovic. Přijal jsem pozvání místního fotoklubu Beseda Otrokovice a jejích členů, abych zde představil svou tvorbu.

Je to pro mě – zejména po covidových letech – čistá připomínka časů, kdy jsem ve svém Trafficu projel doslova každý kousek a zatáčku na Isle of Skye a na Hebridách, potápěl se v mrazivé vodě Atlantiku a nechal se bičovat nekonečným deštěm a větrem ostrovů.

Vernisáž proběhne 30.1. v 18 hodin.

Fotografie ze Skotska

Výstava fotografií ze Skotska dokládá mou desetiletou snahu poznat odlehlou a nehostinnou zemi s fotoaparátem v ruce.
DESET let je ovšem příliš krátká doba.

Nepohodlím a strádáním vykoupené fotografie jen stěží u vás navodí HLUBOKÉ pocity, jež mě doprovází na cestě poznávání drsné skotské přírody, ale hlavně sebe SAMA.

Fotografie ze Skotska 
Fotoexpedice Skotsko 2022 Martin Kamín

Když uděláte dvě dobré fotografie týdně, můžete si blahopřát a být šťastní. Jsou ale týdny, kdy jen jezdíte krajinou, v mokrých šatech se brodíte vřesovišti, usínáte v prochladlé dodávce, vstáváte ve tři ráno, lovíte světlo, sušíte oblečení a modlíte se, aby dnešek byl o trošku lepší než poslední deštivý a větrný týden.

A když se vrátíte domů do Česka a chcete svým blízkým a známým vyprávět skotské příběhy, nejde to. Ty zážitky jsou nepřenosné, nesdělitelné a neopakovatelné. Takže zbývá jen ukázat POŘÍZENÉ fotografie a doufat, že alespoň část skotských pocitů přejde na vás-diváky a dotknou se vás podobně jako mně.