6. června jsme se vrátili z další Fotoexpedice Moravské Toskánsko – podívejte se na pořízené krajinářské fotografie

FotoexpediceBlog

Dlouho odkládaná Fotoexpedice Moravské Toskánsko se konečně mohla konat v nezvyklém červnovém termínu, ale přesto dostali skvělé počasí s oblačností a docela příjemné skoro letní teploty a pole plná vojtěšky, jetele a obilí se v dusném podnebí vlnila jen mírně.

Tentokrát bylo tvoření krajinářské fotografie zajímavější, protože jsme na rozdíl od dubna vstávali o dost dříve, těsně kolem čtvrté hodiny, a rozespalí jeli dobývat lokace. Díky tomuto „nezbednému“ termínu jsme na místech kromě jednoho rána byli všude sami! Skvělý pocit.

Náladu jsme si zpestřili ranní kávou a „každoranním“ obléháním místní pekárny, takže jsme nasycení uléhali před obědem, abychom dohnali spánkové manko. Oběd nás přemostil do druhé části dne, kterou jsem vyplnili poznáváním okolní krajiny, povídáním o Adobe Lightroom a jeho možnostech a samozřejmě diskuzí nad pořízenými fotografiemi.

Parta se sešla opět skvělá, neumím si vysvětlit, proč mám takové štěstí na lidi. Možná to je osud, ale slušnou, zábavnou a natěšenou partu fotoexpedičníků mám na každé Fotoxpedici.

Galerie fotografů Fotoexpedice Moravské Toskánsko

Jasná obloha není pro krajinářské fotografie

Pokud máte jasnou oblohu, musíte v krajině pracovat trošku jinak. Ranní vstávání a focení do západu je jasné, přidat musíte lokace, které nabízejí možnosti, jak nebe vypustit, případně jen připustit tenký rámeček horizontu rámující obraz pěkně shora.

O tom jsem také mluvil na naší odpolední seanci týkající se kompozice a exponometrii a snad jste si z toho povídání a příkladů něco odnesli.

Postupně sem budu dodávat další fotografie, jak je budu zpracovávat v Adobe Lightroom.