Jak se 100% připravit fotografovat únorový Benátský karneval

BlogBenátský Karneval

Můžete se připravit: v únoru 2020 vyrážíme jako každý rok fotografovat další Benátský karneval v Itálii. Reportážní akce, na které fotografujeme masky, život v Benátkách a také architekturu, a hlavně si užíváme pocity z neopakovatelných míst Nejjasnější republiky benátské.

Po dlouhá staletí nejbohatší část Evropy si zachovala stejný jedinečný charakter. Každý rok před příchodem jara se v Benátkách organizuje karneval, obdoba našeho masopustu.

Jak fotit masopust se můžete naučit v tomto mém článku

Výjimečné místo

Pro nás fotografy je to výjimečné místo s výjimečnými fotografickými příležitostmi. Můžete tvořit reportáž z místa bývalé republiky nebo se více ponořit do kreativní fotografie a tvoří ojedinělé „artové“ fotografie plné barev a lesku. Jen málokdy dostanete šanci fotografovat tak fantastické masky a modely.

Program Fotoexpedice máme přichystaný tak, abychom se vyhnuli maximálně turistům a měli na každé focení dostatek času a prostoru.

Benátský karneval je mou první Fotoexpedicí v každém roce. Kdybyste měli zájem na tuto pětidenní akci jet fotografovat, více informací je zde na Fotoexpedicích. Mám ještě poslední místo.

Fotoexpedice Benátský karneval a Burano Martin Kamín připravit fotografovat

Správná fotovýbava

Benátský karneval, s jeho tajemnými maskami a pestrými kostýmy, je jedním z nejvýraznějších a nejkrásnějších svátků na světě. Pokud se chystáte na toto fotografické dobrodružství, zde jsou některé užitečné rady, jak se připravit na focení během karnevalu:

 1. Správná Výbava:
  • Fotoaparát: Mějte s sebou kvalitní fotoaparát s dostatečnou rezervou karet nebo filmů a nabitou baterií.
  • Objektivy: Doporučujeme širokoúhlý objektiv (např. 35 mm nebo 50 mm) pro zachycení atmosféry a detailů.
  • Stativ: Pro noční fotografování a dlouhé expozice.
  • Blesk: Blesk může být užitečný pro portréty a vyvážení světla.
Fotografovat Gondoly Benátky fotoexpedice Martin Kamín

Fotografická inspirace

Inspirací je Benátkách dostatek. Když prší, můžeme se schovat do podloubí nebo do úzkých uliček. Když potkáme masky v ulicích, můžeme udělat autentické portréty s dobovým pozadím.

 1. Focení Masek a Kostýmů:
  • Benátský karneval je o maskách a kostýmech. Focení portrétů masek je jedním z vrcholů.
  • Zaměřte se na oči a detaily. Oči jsou důležitou součástí portrétu. Když použijete blesky, oči se prosvětlí a budou víte poutat pozornost, protože jinak si je masky zamalují černou barvou.
 2. Davy a Atmosféra:
  • Benátský karneval je plný lidí. Připravte se na davovou atmosféru. My chodíme fotit brzy ráno a pak fotíme masky na místech, kde není tolik turistů.
  • Nechte se unést magií maskovaných postav a zachyťte jedinečné okamžiky.
 3. Zamilujte si Benátky:
  • Benátky jsou fotogenické samy o sobě. Přidejte k tomu masky a kostýmy a máte nekonečný zdroj inspirace. Když k tomu přidáte architekturu, můžete v tomto městě měst strávit klidně týden.
Privátní focení masek na Benátském karnevalu

Správné oblečení

Nepodceňujte správné a kvalitní oblečení. Stává se, že v únoru/březnu prší a není moc příjemné pak strávit fotografováním v promočeném oblečení. Dobrý boty klidně jako turistické kvalitní, žádné plátěné tenisky!

 1. Oblečení a Obuv:
  • Pohodlné Oblečení: Benátky mohou být chladné, takže si vezměte teplejší vrstvy.
  • Pohodlné Boty: Pohyb po městě vyžaduje pohodlnou obuv, protože budete hodně chodit.

Jak se připravit a co fotit

Když pojedete s Fotoexpedicemi, máte jistotu, že nás program s jistotou pokrývá všechny důležité okamžiky na karnevalu, takže budete moci fotografovat opravdu celý den.

 1. Spoléhejte na Průvodce:
  • I když máte dobrou výbavu, spoléhejte se na průvodce s místní znalostí. Znám nejlepší místa, časy a podmínky pro focení.
  • A jako lektor vám pomohu s technickými aspekty fotografie a nastavením fotoaparátu.

Benátský karneval je o maskách a kostýmech. Focení portrétů masek je jedním z vrcholů. Zaměřte se na oči a detaily. Oči jsou důležitou součástí portrétu.

Ať už jste začátečník nebo zkušený fotograf, Benátský karneval nabízí nekonečnou řadu možností pro úžasné fotografie. Nechte se unést tajemstvím a krásou tohoto jedinečného svátku! a pojeďte na Fotoexpedici s Martinem Kamínem, který je jejím lektorem 📸🎭🎉