Instagram

Instagram a fotografie: 2 miliardy uživatelů. Koho sledovat?

Jestli jde Instagram a fotografie nějak dohromady, těžko říci. Kdysi to tak bylo, byla to první velká fotografická sociální síť… Časy se ale mění, majitelé Instagram prodali Facebooku a ten ho začal měnit, a bohužel směrem k videím. Ale když už tam jste, koho bych vám mohl doporučit sledovat z fotografické branže? U koho se nechat inspirovat?

Něco o sociálních sítích jsem už psal třeba tady.

Kolik je na Instagramu uživatelů?

Statistiky sítě Instagram, kterou vlastní Meta (bývalý Facebook) jsou neúprosné. 2 miliardy uživatelů mají Instagram, 2 miliardy je použivají měsíčně a 500 mil. denně. Uživatelé používají Instagram zhruba 30 minut denně.

Nepodařilo se mi sehnat nějaké čistě fotografické údaje, protože Instagram z původně fotografické platformy pod tlakem konkurence z TikToku masivně odchází a podporuje spíše videa, a ty nás fotografy až tak nezajímají.

U koho se inspirovat

Pořád na něm najdete spoustu zajímavých fotografů. V tomto článku vám chci dát tipy na krajinářské fotografy, kteří podle mého odvádí skvělou práci.

Chci ale zdůraznit, že mé doporučení není ukázání prstem na ty nejlepší. Berte ho spíše jako odkazy na inspiraci. Spousta fotografů totiž prezentuje svá díla, která už hraničí s tvorbou na úrovni umělé inteligence AI a některé práce jsou spíše „omalovánky“, než abyste je pověsili v galerii. To neznamená, že si o nich nemůžeme nic napsat. A to neznamená, že bychom se nemohlo inspirovat.

Níže jsou první mé tři tipy