FotoexpediceBlog

Výstava Helmuta Newtona – stará Praha – 30 metrů nad Vltavou

14. srpna jsem vyhlásil pro přátele a fotografy další focení s Fotoexpedicemi. V Praze totiž vrcholilo několik letních akcí, a také výstava Helmuta Newtona a závěrečný přechod provazochodkyně přes Vltavu byl jednoznačně fotografickou příležitostí. A když si k tomu doplníte návštěvu výstavy Helmuta Newtona a photowalk po staré Praze, moc jsem se těšil, že společně uděláme hezké fotografie.

Výstava Helmuta Newtona

Focení s Fotoexpedicemi výstava Helmuta Newtona Praha

Ve městě jsme nejdříve zašli na výbornou výstavu Helmuta Newtona v Muzeum Kampa, která je doplněna dalšími autory jako je Tono Stano, Gábina Fárová a zahraniční třeba Peter Lindbergh. Bylo kouzelné sledovat, jak každý autor přistupuje k fotografování aktu rozdílně a třeba na Newtonových fotkách je vidět, že ženy má prostě rád. Ta konfrontace byla pro mě osobně dost užitečná.

30 metrů nad Vltavou

Mimo plán jsme zašli pod Břevnovský klášter a vraceli se na Malostranské náměstí uličkami pod Hradem, což nám zpestřil déšť, návštěva muzeum mistra Sudka a ochutnávka volně rostoucí révy. V Praze je prostě fotograficky blaze.

Spěchali jsme ale na Čechův most, kde měla ve výšce 30 metrů přejít bez jištění Vltavu provazolezkyně. Vyfotit tuto akci, která měla díky počasí obrovské štěstí, chce na plném mostě trošku silnější lokty a také rychlosti, protože se objevovala na popřední Hradu.