Po návratu z fotoexpedice Toskánsko, září 2019

BlogFotoexpedice

Kraťoučké ohlédnutí za další Fotoexpedice Toskánsko v září 2019, kterou jsme absolvovali na hraně dalších zákazů kolem Covidu. Ale všechno hezky dopadlo a my se vrátili s fotografiemi mlhy a všeho, co k Toskánsku patří.

Belvedere

Jedním z nejdůležitějších míst, kam jezdíme opakovaně je Belvedere. Když si jej nevyfotíte, jakoby jste nebyli v Toskánsku. A tak trpělivě čekáváme na východ slunce na kopci. Letos se to opravdu povedlo. kde trávíme za stativy spoustu času, zejména, když máme mlhu. Tam musíme být několikrát za sebou a pořádně lokaci vytěžit.

Fotoexpedice Toskánsko Martin Kamín

Ale pochopitelně, když si počkáte, Belvedere vám ukáže také jinou svou tvář, třeba později odpoledne. 

Fotoexpedice Toskánsko Martin Kamín

San Gimignano

Trénujeme také street fotografii, konkrétně v Sieně a San Gimignano, je to samostatná disciplína, fotografové se naučí rychle hledat ideální kompozici pro focení lidí a událostí a město plné turistů je ideálním místem pro takový fotokurz.

Fotoexpedice Toskánsko San Gimignano Siena Martin Kamín

Jak komponovat Gladiator road

Díky tomu, že jedeme do Toskánska na 8 dní, máme program sestavený tak, abychom byli na fotografických místech v nejlepší čas, díky zkušenostem lektora Martina Kamín, zvládneme nafotit ikony místní krajiny, třeba také Gladiator Road, místo, kde se natáčet známý Gladiator. Záběr, kdy Russel Crowe procházel polem je nejčastěji ukazovaným místem Toskánska.

Fotoexpedice Toskánsko Martin Kamín Gladiator Road Russel Crowe

Fotoexpedice Toskánsko

A samozřejmě některé další lokace, kde si dosyta vyzkoušíte kompoziční pravidla, aby vaše snímky nebyly nudné a dokážete z místa vytěžit maximum pro své fotografie.