BlogFotoexpediceK2

Po návratu z fotoexpedice Toskánsko, září 2019

Těžko napsat něco o místě, kam jezdíme i 4x ročně již deset let. Tak alespoň pár fotografií z míst, kde s námi fotíváte často a kam se vracíváme na každé fotoexpedici do Toskánska. Na některá místa samozřejmě i vícekrát. Pokud byste chtěli jet příště, termín je květen 2020 zde.
Jedním z nejdůležitějších míst je Belvedere, kde trávíme za stativy spoustu času, zejména, když máme mlhu.
Ale pochopitelně, když si počkáte, Belvedere vám ukáže také jinou svou tvář, třeba později odpoledne. 
Trénujeme také street fotografii, konkrétně v Sieně a San Gimignano, je to samostatná disciplína, fotografové se naučí rychle hledat ideální kompozici pro focení lidí a událostí a město plné turistů je ideálním místem pro takový fotokurz.
Díky tomu, že jedeme do Toskánska na 8 dní, máme program sestavený tak, abychom byli na fotografických místech v nejlepší čas, díky zkušenostem lektora Martina Kamín, zvládneme nafotit ikony místní krajiny, třeba také Gladiator Road, místo, kde se natáčet známý Gladiator. Záběr, kdy Russel Crowe procházel polem je nejčastěji ukazovaným místem Toskánska.
A samozřejmě některé další lokace, kde si dosyta vyzkoušíte kompoziční pravidla, aby vaše snímky nebyly nudné a dokážete z místa pro svou fotografii vytěžit maximum.