Fotografie z poslední fotoexpedice Moravské toskánsko

Na minulý víkend jsme svolali na Moravu první moravskou fotoexpedici (ještě máme na Moravě dva termíny tady a tady). Přál jsem si s kamarády a zákazníky zafotit v trošku volnějším tempu, než máme na ostrých fotoexpedicích, kde se věnujeme fotografování intenzivněji celý víkend. O víkendu jsme měli také nějaký ten kulturní  – a můžete tipovat jaký – místní program.
To nám ovšem nijak nebránilo v tom vydat se do moravských polí a zažít si jarní úžasnou atmosféru, kdy ovocné sady teprve propukují do plného květu a vy je ještě rozsvítíte zapadajícím sluncem sklánějícím se k pooraným polím. Ty tvary jsou podobné těm, které máme na fotoexpedici do Toskánska, kam jedeme letos 2x (tady a tady).

Je krásné prožívat na větrné pláni ty východy a západy, co na tom, že vstáváte kolem páté, některé věci jsou prostě nepřenositelné. Když pak někdo vidí vaši fotografii z fotoexpedice, nemá ostatní vjemy, necítí ostrý vítr, nevnímá zpěv skřivánků v trávě, neslyší šumící trávu a chvějící se přírodu, která právě prožívá start do nového jarního roku. Ale i přesto se něco z toho dá zprostředkovat. Alespoň to málo.

Připravil jsem pro vás pár fotografií z víkendu. Možná se dostanu k dalším, ale to až později.