Morava: focení na jaře

Blog

Na minulý víkend jsem vyhlásil na Moravu další naši cestu za focením. Morava je v tu dobu rozkvetlá a focení fotoexpedice na jaře nám otevírá každou sezónu. Následuje Toskánsko, Skotsko, někdy Maroko.

Každý rok máme na Moravě dva termíny tady. Přál jsem si s kamarády a zákazníky zafotit v trošku volnějším tempu, než máme na ostrých fotoexpedicích, kde se věnujeme fotografování intenzivněji celý víkend. O víkendu jsme měli také nějaký ten kulturní  – a můžete tipovat jaký – místní program.

Morava zahajuje krajinářské fotoexpedice každý rok

Morava focení Fotoexpedice na jaře Moravské Toskánsko

To nám ovšem nijak nebránilo v tom vydat se do moravských polí a zažít si jarní úžasnou atmosféru, kdy ovocné sady teprve propukují do plného květu a vy je ještě rozsvítíte zapadajícím sluncem sklánějícím se k pooraným polím. Ty tvary jsou podobné těm, které máme na fotoexpedici do Toskánska, kam jedeme letos 2x (tady a tady).

Je krásné prožívat na větrné pláni ty východy a západy, co na tom, že vstáváte kolem páté, některé věci jsou prostě nepřenositelné. Když pak někdo vidí vaši fotografii z fotoexpedice, nemá ostatní vjemy, necítí ostrý vítr, nevnímá zpěv skřivánků v trávě, neslyší šumící trávu a chvějící se přírodu, která právě prožívá start do nového jarního roku. Ale i přesto se něco z toho dá zprostředkovat. Alespoň to málo.

Připravil jsem pro vás pár fotografií z víkendu. Možná se dostanu k dalším, ale to až později.

Morava focení Fotoexpedice na jaře Moravské Toskánsko

Karlínské kaštany před rozpukem

Karlínské kaštany fotíme samozřejmě, ale už není tak samozřejmé trefit správnou dobu a místo. Profláknutá lokace vybízí na jaře zelenými lány na pozadí a kaštany jako hlavní téma a rozkvetlými ovocnými stromy na popředí.

Poprat se s tou kompozicí je každoročním úkolem, který zadávám studentům a těším se, jak se s ním poperou. Jako lektor se na vaši invenci a nápady moc těším.

Morava focení Fotoexpedice na jaře Moravské Toskánsko
Morava focení Fotoexpedice na jaře Moravské Toskánsko