BlogFotoexpediceK2

Reportáž z posledních letošních dvou fotoexpedic do Toskánska, květen 2016

Po extrémně podařených 17. a 18. fotoexpedic do Toskánska jsem se konečně dostal (před další fotoexpedicí do Českosaského Švýcarska) ke kratičkému shrnutí našich posledních akcí.

Podobně jako letos jsem měl v jedné skupině zahraniční ze Sydney a Singapuru. Ukazuje se, že zájem je velký a chci pokračovat v dalším náboru zahraničních fotografů.

Počasí letos v květnu, naprosto super – zcela aprílové, co víc si přát. Všiml jsem si, že někteří fotografové jezdí do Toskánska už v dubnu, ačkoliv jsem upozorňoval na to, že to není správný termín. Nevadí, je to jejich rozhodnutí a riziko.

Nám to vyšlo skvěle: slunce, pestré mraky, bouřky, lijáky, mlhy, duhy, všechno jsme zažili. Všechno máme zaznamenáno.

Díky nastavenému programu, který tvořím 7 let, jsme se na některé lokality mohli dostat i vícekrát, což je důležité, protože, když víte, jak se pohybuje slunce a máte zkušenosti, umožní vám to dostat se na některé místa v tu nevhodnější dobu – a to ale nemluvím o tom, že vyfotografovat Belvedere zvládne každý, i autobus japonských turistů. Je to o něčem jiném.

Navíc máme na focení 7 dní, zatímco některé skupiny od nás pouze tři, čtyři.

Letos máme ještě dva termíny, zářijový je beznadějně vyprodaný už několik měsíců, ale nějaké místa ještě zbývají v říjnu, vypsán je také termín na květen 2017. Kdo byste měli zájem, můžete se přidat.

A zde jsou první fotografie, postupně je budu přidávat, jak se k nim dostanu.

Hezké léto přeje všem Martin Kamín