Helmut newton + stará praha + 30 metrů nad vltavou: FOCENÍ S FOTOEXPEDICEMI

14. srpna jsem vyhlásil pro přátele a fotografy další fotoexpediční setkání. V Praze totiž vrcholilo několik letních akcí a závěrečný přechod provazochodkyně přes Vltavu byl jednoznačně fotografickou šancí. A když si k tomu doplníte návštěvu výstavy Helmuta Newtona a photowalk po staré Praze, moc jsem se těšil, že společně uděláme hezké fotografie.
Ve městě jsme nejdříve zašli na výbornou výstavu Helmuta Newtona v Muzeum Kampa, která je doplněna dalšími autory jako je Tono Stano, Gábina Fárová a zahraniční třeba Peter Lindbergh. Bylo kouzelné sledovat, jak každý autor přistupuje k fotografování aktu rozdílně a třeba na Newtonových fotkách je vidět, že ženy má prostě rád. Ta konfrontace byla pro mě osobně dost užitečná.

Mimo plán jsme zašli pod Břevnovský klášter a vraceli se na Malostranské náměstí uličkami pod Hradem, což nám zpestřil déšť, návštěva muzeum mistra Sudka a ochutnávka volně rostoucí révy. V Praze je prostě blaze.

Spěchali jsme ale na Čechův most, kde měla ve výšce 30 metrů přejít bez jištění Vltavu provazolezkyně. Vyfotit tuto akci, která měla díky počasí obrovské štěstí, chce na plném mostě trošku silnější lokty a také rychlosti, protože se objevovala na popřední Hradu.