Fotografie po návratu z Fotoexpedice Toskánsko: počasí jako nikdy před tím

Shodou náhod, okolností a změnách v počasí a Covid-19 krize jsme letos v září na Fotoexpedice Toskánsko udělali fotografie, které jsme zatím neměli nikdy šanci vytvořit. Počasí nám extrémně přálo a připravilo nám bouřkové a bouřlivé přivítání. Není nic lepšího, než abyste na obloze našli divoké mraky a na zemi jejich stíny.

Nejvíce krajinářské fotografii pomohlo letošní studenější a deštivější počasí, které bylo na září nezvykle oblačné, bouřkové a mokré. Takové bouřky jsme zatím v Toskánsku na žádné Fotoexpedici nezažili. Bouřilo i celou noc(!) s prudkými lijáky. O to více jsme dostali šancí vyjíždět brzy ráno na lokace, kam jezdíme běžně fotografovat, abychom využili bohaté mlhy a ideálních světelných podmínek.

Nejlepší fotografie z Fotoexpedice

Kdybych měl vybrat nejlepší fotografii z Fotoexpedice Toskánsko v září 2020 – v době mezi Coronami – asi bych vybral atmosférický snímek Cappella della Madonna di Vitaleta. Úchvatné pozadí s kapličkou z 16. století zasazené mezi cypřiše a pinii patří k nejlepším místům pro focení. A na Fotoexpedici kolem něj projíždíme docela často.

Fotoexpedice Toskánsko Capella září 2020 Martin Kamín

Samozřejmě je nutné vědět, kam jezdit a ve který okamžik, protože mlhy v Toskánsku jsou silně lokální a na některých místech nebyly vůbec a na jiných se zdržely i několik hodin do 11 dopoledne. V tomto období nebývá tolik srážek ani bouřek. Spíše převládá a zuro a teploty kolem 27 stupňů. Ale zpestření to bylo skvělé. Využili jsme jej na 100 %.

Galerie zářijových fotografií Fotoexpedice Toskánsko

Těšíme se na další květnový termín, který je už vypsán a plní se zde, jedeme 1.5.2021.

Na Fotoexpedici jsem měl půjčený objektiv Sigma 150-600 pro bajonet Canon EF. Chtěl jsem také zkusit, jak se bude chovat na Sigma MC-11 konvertoru na FE bajonet SONY Alpha. Recenzi ještě připravím pro CanonClub.cz.