Když si zapomenete, doklady, brašnu s fotoaparáty a zůstane vám jen mobil, klíče a 2 Eura. Může takovou situaci fotograf přežít?

BlogFotoexpediceK2
Navštívit středověký toskánský Manhattan San Gimignano s rodovými věžemi a Sienu, která je skvělou fotografickou příležitostí je nepsanou povinností, pokud jste v Toskánsku.

Tak tohle se mi ale ještě nestalo. Na posledním fotokurzu / fotoexpedici v Toskánsku jsme spěšně opouštěli dům a spěchali do San Gimignano a Sieny, kde máme vyhrazen pokaždé alespoň jeden den. 

No, a jak jsem tak spěchal a vy jste na měl pořád mluvili, zapomněl jsem si doma: doklady, karty, peníze, fotoaparáty, prostě všechno. Zůstaly mi pouze dvě Eura, klíče od auta a vypůjčený levný tablet, který normálně slouží jak navigace.

Kdybych tam byl poprvé, určitě bych se vrátil, ale jelikož jsem na obou lokacích – mimochodem fotograficky velice podceňovaných – už byl mnohokrát, nezoufal jsem. Měl jsem spoustu volného času, protože jsem si mohl dovolit se jen tak polehku toulat a hledat to správné slunce a navíc jako „turista“ – bez batohu a stativu jsem splynul z davem – jsem mohl fotit cokoliv.

A na tablet to není až tak zlé.
Martin Kamín