Po návratu z další fotoexpedice toskánsko: počasí jako nikdy před tím

Shodou náhod, okolností, změnách v počasí, Covid-19 krize jsme letos v září v Toskánsku na další Fotoexpedici udělali fotografie, které jsme zatím neměli nikdy šanci udělat. A nebylo to díky tomu, že na nulu klesl počet asijských turistů…

Nejvíce tomu totiž pomohlo letošní studenější a deštivější počasí, které bylo na září nezvykle oblačné, bouřkové a mokré. Takové bouřky jsme zatím v Toskánsku na žádné Fotoexpedici nezažili. Bouřilo i celou noc(!) s prudkými lijáky. O to více jsme dostali šancí vyjíždět brzy ráno na lokace, kam jezdíme běžně fotografovat, abychom využili bohaté mlhy a ideálních světelných podmínek.

Samozřejmě je nutné vědět, kam jezdit a ve který okamžik, protože mlhy v Toskánsku jsou silně lokální a na některých místech nebyly vůbec a na jiných se zdržely i několik hodin do 11 dopoledne. V tomto období nebývá tolik srážek ani bouřek. Spíše převládá azuro a teploty kolem 27 stupňů. Ale zpestření to bylo skvělé. Využili jsme jej na 100 %.

Těšíme se na další květnový termín, který je už vypsán a plní se zde, jedeme 1.5.2021. Dále v článku je galerie dalších fotografií.

Měl jsem půjčený objektiv Sigma 150-600 pro bajonet Canon EF. Chtěl jsem také zkusit, jak se bude chovat na Sigma MC-11 konvertoru na FE bajonet SONY Alpha.

Recenzi ještě připravím pro CanonClub.cz.