Fotoexpedice Covid-19: cestování po Evropě a Asii

Dávám sem seznam míst, kam cestujeme na Fotoexpedice včetně aktuálně platných opatření omezujících náš pohyb v místě. Zatím (29.8.2021) je hodně klid, ikdyž v Německu se situace přiostřuje.

Každopádně platí velice jednoduché pravidlo: bez omezení to mají ti, kteří:

  • mají ukončené očkování, alespoň 14 dní (podle druhu vakcíny jde o druhou nebo první dávku),
  • prodělali Covid v průběhu posledních 6 měsíců a mají pro to potvrzení,
  • mají s sebou aktuální negativní PCR nebo antigenní test.

Pro jednotlivé země se pak mohou podmínky lišit. Zkusím sem dát sumář našich jednotlivých fotoexpedičních států.

Níže uvedené informace platí k 30. 8. 2021

Fotoexpedice po Evropě

Itálie

Fotoexpedice ToskánskoV Itálii je docela klid, podle mých informací od místních, to tam nikdo moc extrémně neřeší. Vyplněním jednoduchého dotazníku zjistíte, že žádná omezení nejsou. Itálii je možno navštívit bez udání důvodu, tj. i za účelem turistiky – je nutno dodržet podmínky vstupu do Itálie.

Pro podmínky cesty vyplníme dotazník-formulář. Jezdíme na Fotoexpedice Toskánsko

Německo

Od 1. 8. 2021 musí všechny osoby, které dovršily 12 let věku, cestující z České republiky při vstupu do Německa disponovat potvrzením o bezinfekčnosti, tj. platí povinnost předložit při případné kontrole při vstupu na území Německa potvrzení o negativním výsledku testu, nebo potvrzení o dokončeném očkování, nebo o prodělané infekci SARS-Cov-2.
Očkované osoby

Německo uznává doklad o ukončeném očkování (tj. min. 14 dní po podání poslední dávky). Očkování musí být provedeno očkovací látkou schválenou Institutem Paula Ehrlicha (aktuálně očkovací látky BionTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson). Potvrzení může být vyžadováno pro přístup ke službám, viz níže.

Jezdíme na Fotoexpedice Berchtesgaden.

Velká Británie

S platností od 2. 8. 2021 nemusí do karantény a absolvovat PCR test 8. den plně očkovaní cestující z EU A USA cestující z oranžových zemí, kterým uplynulo od kompletního očkování vakcínami schválenými EMA v Evropě, SwissMedic pro Švýcarsko a FDA v USA alespoň 14 dní. I pro plně očkované cestující tedy stále platí povinnost mít před odjezdem test na Covid-19, vyplnit příjezdový formulář a mít objednaný test na 2. den po příjezdu. Cestující by měli očekávat delší čekací doby při odbavení na hranicích z důvodu zavedených opatření.

Jezdíme na Fotoexpedice Skotsko.

Rakousko

Při příjezdu z většiny zemí a pro mnoho aktivit platí pravidlo 3-O. To znamená, že je nutné předložit negativní test na koronavirus, potvrzení o očkování nebo doklad o prodělané infekci covid-19. Rakousko uznává digitální zelený certifikát („covid pas“) i alternativní způsoby prokázání bezinfekčnosti (certifikát o testu v němčině nebo angličtině,…).

Přes Rakousko jedeme na Fotoexpedice Toskánsko a Fotoexpedice Berchtesgaden.

Fotoexpedice po Asii

Srí Lanka

Situace na Srí Lance se nadále výrazně zhoršuje. Za uplynulý týden přibylo celkem 33 118 nakažených oproti 22 757 v předchozím týdnu. Denní počty již překračují 4 000. Covidem-19 se na Srí Lance již nakazilo 398 801 osob. Denní míra pozitivity se zpočátku týdne pohybovala okolo 20 %, v posledních dnech stoupla ke 30 %. Informace zveřejňují na této stránce.

Jezdíme na Fotoexpedice Srí Lanka.